Tag Archives: цени

(ВИДЕО) Citroen ги објавил цените за новиот C4

Францускиот производител ги објави цените на новата генерација на „Citroen C4“. Компактниот хечбек, кој целосно го смени имиџот и сега изгледа како кросовер, ќе се нуди со бензин, дизел и електричен погон. Различната слика на моделот „C4“ на Ситроен нè враќа во старите времиња кога се очекуваше овој производител да …

Повеќе »

Плажи без алкохол, поефтини пијалоци, кафе и лежалки? Што ги чека туристите во Грција поради намалувањето на ДДВ-то!

Прашањето како намалувањето на ДДВ ќе влијае на крајните потрошувачи во Грција, како и на туристите, е особено актуелно деновиве. Грчкиот заменик министер за развој, Никос Папатханасис навел дека е скоро извесно дека повеќето угостители ова намалување ќе го пренесат на цените, односно на џебовите на потрошувачите. „Кафеаните почнаа да …

Повеќе »