Tag Archives: цел организам

НЕ ГИ ПРЕСКОКНУВАЈТЕ – СЕКОЈ ЧОВЕК ТРЕБА ДА ЈАДЕ БОРОВИНКИ: Тие се многу ПОЗДРАВИ отколку што мислите, а еве како влијаат на ОРГАНИЗМОТ

Боровинките се нискокалорични и скоро без масти, а во исто време обезбедуваат пристојни количини здрави влакна Боровинките се нискокалорични и неверојатно здрави, го регулираат нивото на шеќер во крвта и се од суштинско значење за здравјето на срцето и мозокот. Боровинките се одличен извор на витамини, корисни растителни соединенија и …

Повеќе »

Студија на „Лансет“: Два најчести симптоми на продолжен ковид

Според една нова студија, повеќе од 200 симптоми се поврзани со продолжен ковид и тие влијаат на дури 10 системи на органите во телото. Оваа студија обезбедува широк увид во долготрајната и исцрпувачка болест што може да трае со месеци по инфекцијата. Пациентите кои се бореле со продолжен ковид, пријавиле …

Повеќе »

(Рецепт) 7. дена појадувајте го ова: Ќе го исчистите телото од отрови, ќе намалите тежина,ќе го подобрите здравјето!

Оние кои мака мачат со успорениот метаболизам овој рецепт го дочекале со воодушевување… Повеќе од 50. милиони луѓе широм светот страдаат од некој проблем поврзан со цревата, метаболизмот или надуеност. Додека некои проблеми се вообичаени, други се многу сериозни како што е да кажеме тврдата столица, колитис, синдром на нервозни …

Повеќе »

(Рецепт) Славен руски научник го открил најмоќниот природен лек: 4 лажици дневно и болестите, особено ракот, исчезнуваат!

Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот организам само се повлекува… Рецептот на рускиот научник, професор Христ Мермерски, многумина го претставуват како револуционерен лек, со кој наводно илјадници луѓе се излекувани од рак. „Тоа е храна за лекување на комплетниот организам, а ракот во таквиот …

Повеќе »

БОЖЈИ ДАР ОД ПРИРОДАТА: Што ќе ви се случи ако секој ден јадете по еден лист на чувар куќа?

За да се реши проблемот со „курје око“, луѓето најчесто одат на лекар затоа што не се свесни дека оваа билка може да биде неверојатно корисна. Земете еден лист од оваа билка, извадете ја кутикулата од неа, а потоа ставете ја на „курјото око“  наоколу и залепете со фластер, така …

Повеќе »

Чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам

Ова е рецепт кој го лекува целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 кг мед 400 грама пченични никулци 400 грама ореви …

Повеќе »

Чудесен рецепт кој го прочистува и лекува целиот организам – важен за срце, крвни садови, имунитет, црн дроб…

Ова е рецепт кој го лекува целиот организам. Ги прочистува крвните садови, го одржува срцето, го подобрува имунитетот, го чисти црниот дроб, штити од инфаркт и се смета дека помага при лекување на рак. Состојки: 15 лимони 12 главички лук 1 кг мед 400 грама пченични никулци 400 грама ореви …

Повеќе »