Tag Archives: хуманитарен меч

(ВИДЕО) Вака го прават тоа големите: Рафа, Федерер, Тревор Ноа и Бил Гејтс за школување на децата!

Фондацијата на Роџер Федерер за школување и помош на децата во Јужноафриканската република редовно одржува големи тениски натпревари со цел да собере повеќе средства за децата… „Еден ден ќе престанам да играм тенис но Фондацијата е тоа што ќе продолжи понатаму и сакам по тоа исто така да бидам запамтен“, …

Повеќе »

ДРАМАТИЧНО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ НА ЛЕКАР ЗА ТАЈСОН И ЏОНС: „Не влегувајте во рингот, би можеле да УМРЕТЕ ЗА ВРЕМЕ НА БОРБАТА!“

Легендите на светскиот бокс, Мајк Тајсон (54) и Рој Џонс јуниор (51) решија да одработат меч на 12 септември во хуманитарни цели, но лекарите воопшто не се согласуваат со таа идеја! Според „Индипендент“, на поранешните шампиони им било советувано да се откажат од таа намера, без оглед на тоа што …

Повеќе »