Tag Archives: хидратација

Овие намирници би можеле да го успорат создавањето на брчки

Стареењето е природен процес низ кој поминуваат сите, но постојат начини да се забави процесот. Се верува дека храната може да влијае на брзината и начинот на стареење. За почеток, треба да избегнувате храна богата со шеќер. Шеќерот може да доведе до губење на еластичноста на кожата и опуштање на …

Повеќе »

Топ 10. намирници за хидратација во летните жештини

Првото нешто на што помислувате во топлите летни денови е чаша ладна вода. И не без причина – водата е најдобриот начин да ја задоволите жедта. Но, дали знаевте дека можете да го снабдите вашето тело со вода со помош на некоја намирница? Многу овошја и зеленчуци се идеални за …

Повеќе »

Најчести митови за водата и хидратацијата кои морате да ги знаете

НЕКОЈ тврдоглаво се спротивставува на хидратацијата, иако тоа може да реши голем број секојдневни проблеми. Други пијат вода заснована на застарени совети. Еве неколку хидратантни правила и неколку едноставни и најдобри практики за да бидете хидрирани. Колку вода треба да пиете за еден ден? Иако пиењето осум чаши вода на …

Повеќе »

Еве зошто некои жени изгледаат и’ до 10. години помлади: Тие ги почитуваат овие 5. едноставни правила!

Ако сте се прашувале како некои жени успеваат да изгледаат толку младолико, го имаме одговорот Сите младолики жени имаат едно нешто заедничко. Тие строго се придржуваат до овие правила. Убавиот и негуван изглед на лицето може да се одржува без да одите кај пластичен хирург, само следејќи ги овие едноставни …

Повеќе »

ПОДМЛАДУВАЊЕ НА ЛИЦЕТО: Арганово и бадемово масло за хидратација

Правилната нега на кожата на лицето е значајна за да таа изгледа младо Арганово и бадемово масло за хидратација Со текот на годините, повеќето луѓе добиваат брчки, но има нешто што можете да направите за да ги ублажите. Здравиот живот што вклучува доволно спиење и најмалку 1,5 литри вода на …

Повеќе »