Tag Archives: харен качанов

(ВИДЕО) Ѓоковиќ доминантно до полуфинале!

Новак Ѓоковиќ се пласираше во полуфиналето на турнирот од серијата 500 во Астана, откако го совлада Карен Хачанов со 6:4, 6:3. Тоа беше седма победа за Ѓоковиќ во осум меча со Хачанов. Новак во полуфиналето ќе се сретне со подобриот од мечот меѓу Данило Медведев и Роберто Баутиста Агут. Во …

Повеќе »