Tag Archives: халит ергенц

(ФОТО) Славната турска актерска двојка добила трето дете: Го откриле името на девојчето

Бергузар утрово родила девојче, а тамошните медиуми пишуваат дека ја нарекла Лејла. Актерската двојка се уште не се огласила на социјалните мрежи за приновата во семејството. Турската актерка Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го добија своето трето дете, …

Повеќе »

(ФОТО) Шехерезада во костим за капење покажала поголем труднички стомак, фановите ја фалат: „Прекрасна мама“

Турската актерка Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенч, најпознати по своите улоги како Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го чекаат своето трето дете. Актерката неодамна откри дека чека девојче, а сега објави фотографија на Инстаграм каде покажа поголем труднички стомак. „Ја заслужувате секоја секунда среќа“, „Уживајте во …

Повеќе »

(ФОТО) ШЕХЕРЕЗАДА И СУЛЕЈМАН ЧЕКААТ ЌЕРКА: Глумицата организирала ЗАБАВА на која го открила полот на бебето – И се остварила желбата!

Актерката Бергузар Корел, попозната како Шехерезада и нејзиниот колега и сопруг Халит Ергенч, кој го паметиме како Сулејман Величествениот, ќе станат родители по трет пат. Додека турските медиуми пишуваа дека бракот на актерската двојка е во криза, и дека тие се разведуваат, двајцата „работеле“ на трето дете. Шехерезада и Сулејман …

Повеќе »

(ФОТО) ВЕЛИЧЕСТВЕНИОТ ПОВТОРНО СТАНУВА ТАТКО: Се ближи породувањето, а Сулејман и Шехерезада не можат да дочекаат! Турската глумица не личи на себе!

Шехерезада, во која беше заљубена цела Турција, како и многумина од околните земји, брои денови до третата посета на родилиштето. Бергузар Корел и нејзиниот сопруг Халит Ергенц наскоро повторно ќе станат родители, а синовите на славната актерска двојка Али и Кан со нетрпение ја очекуваат приновата.   View this post …

Повеќе »

(ФОТО) Бергузар и Халит очекуваат трето дете

Бергузар Корел, турската актерка попозната како убавата Шехерзада, на својот Инстаграм профил објави дека го чека третото дете со сопругот Халит Ергенч. Не ја гледавме во телевизискиот свет последните три години. Таа сега снима нова серија, а добрата вест ја добила на половина од проектот. Беше речено дека серијата што …

Повеќе »

(ФОТО) Славната турска глумица Бергузар Корел објавила слики од породувањето и емотивна порака за роденденот на синот

Познатиот турски актерски пар Бергузар Корел (38) и Халит Ергенч (51) се горди родители на два сина, Али и Хан. Но, денес Али го слави својот 11-ти роденден, а по тој повод Бергузар има особено емотивна објава на својот Инстаграм профил. Заедно со честитките за нејзиниот син, таа објави и …

Повеќе »

(ФОТО) ПРОБЛЕМИ ВО БРАКОТ – ОТКРИЕНО ПОРАДИ ШТО СЕ РАЗДЕЛИЛЕ БЕРГУЗЕР И ХАЛИТ! Глумецот не сакал дете, говорел дека е ПРЕСТАР а потоа таа го ПРЕСЕКЛА!

Брачната двојка Халит Ергенч и Бергузар Корел, попознати во јавноста како Шехерезада и Онур од популарната серија „1001 ноќ“, веќе подолго време минуваат низ брачна криза. Наводно, нивниот 11-годишен брак бил загрозен поради неверството на славниот Сулејман. Проблемите започнале откако Бергузар целосно им се посветила на децата, а особено откако …

Повеќе »

(ФОТО) Бергузар Корел открила како изгледа појадокот во нејзиниот дом

Една од најпопуларните турски актерки Бергузар Корел (38) на социјалните мрежи објави како изгледа појадокот во нејзиниот дом. Инаку, Бергузар деновиве се подготвува да се врати на сцената со театарската претстава „Девојки и момчиња“, во која паузираше некое време. Таа повторно ќе се појави пред турската публика на 30-ти септември. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЕМОТИВНА ЧЕСТИТКА: Бергузар Корел за 11. годишнина на бракот открила што му посакува на Халит!

Брачниот пар Халит Ергенц и Бергузар Корел ги освоија срцата на публиката во Македонија со серијалот „1001 ноќ“, а после тоа имавме можност да ги гледаме „Ранета љубов“. Нивната љубов се случи на снимањето на серијалот „1001 ноќ“ и од тогаш тие беа особено интересни за медиумите. Парот во моментов …

Повеќе »