Tag Archives: халит ергенц

(ФОТО) Каде се и што прават денес ѕвездите на серијата „Сулејман Величествениот“?

Популарната турска драмска серија „Сулејман Величествениот“ се здоби со голема популарност и кај нас. Драмата го следеше животот на султанот Сулејман, кој во 46. години владеење ја изградил Османлиската Империја поголема од онаа на Александар Велики. Ликовите во серијалот се опишани како комплексни а некои од нив ги „освоија“ срцата …

Повеќе »

Се породила убавата Шехерезада

Како што јавуваат турските медиуми, Бергузар Корел, во нашите простори попозната како преубавата Шехерезада од серијата „1001 ноќ“, се породила… На свет го донела второто дете кое го добила со турскиот глумец Халит Ергенц. Нејзиниот сопоруг Халит Ергенц, славниот Онур од серијата, и таа веќе го имаат синот Али (8), …

Повеќе »

(ФОТО) Славната Шехерезада (37) поубава од било кога: Трудничкиот стомак и новата фризура придонеле да блеска!

Убавата актерка повеќе не ја крие бременоста, но сè уште не го открила полот на бебето Иако со месеци се шпекулираше за втората бременост на убавата турска актерка Бергузар Корел, потврдата дојде на почетокот на август кога таа го придружуваше сопругот на прославата на 50-ттиот роденден на нивната блиска пријателка …

Повеќе »

(ФОТО) Бергузар и Халит се подготвуваат за новото бебе: Соба од 150.000 евра!

Турските актерски sвезда и брачната двојка Бергузар Корел (36) и Халит Ергенц (49) се на седмото небо. Тие уживаат во блажена состојба и го чекаат раѓање на второто дете. За разлика од првите месеци од бременоста, кога Бергузар со голема торба го криела стомакот од папараците и ја криела бременоста, …

Повеќе »

(ФОТО) Борба на хероината од „Истанбулска невеста“: „Дислексијата е секојдневен животен проблем!“

Се разбира, како што пораснав и се едуцирав, така и моето мислење се промени. Денес, не ја гледам дислексијата како главен животен проблем. Само е отежнувачка околност да се справиме со нештата, а вистинските проблеми се болест, сиромаштија или губење на некој близок… View this post on Instagram @gulumerzincan @gozdeuresingorgul …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од понеделник на Сител вториот дел од „Далеку од дома“

Актерите кои се прославија со легендарните улоги од “1001 ноќ” овојпат повторно заедно во нова приказна исполнета со љубов, војни и заговори. Капетан Џевдет е храбар војник, гордост на својата татковина. Тој е истовремено сопруг, бескрајно вљубен во својата сопруга, убавицата Азизе, но и грижлив татко на своите деца и …

Повеќе »

(ФОТО) Се сеќавате ли на Онур и Шехерезада од хит серијата „1001 ноќ“? Славната Турчинка има нов имиџ и едвај ја препознавме!

Бергузер Корел е една од најплатените и најубавите турски глумици која со години плени со атрактивност, а македонската публика ја памти по улогата на Шехерезада во серијата „1000 ноќ“ и „Чесни луѓе“, а сега ја гледа и во „Далеку од дома“, со својот сопруг како партнер… Долго била препознатлива по …

Повеќе »