Tag Archives: халина хачинс

(ВИДЕО) Објавена снимка на Алек Болдвин на која вежба со пиштол на сетот пред смртоносното пукање

Полицијата на сојузната држава Ново Мексико објави невидени снимки кои се направени на денот кога американскиот актер Алек Болдвин, како што претходно кажа, ненамерно пукал и ја погодил членката на тимот Халина Хачинс. На снимката се гледаат моменти пред и по нејзината смрт, а на една од нив Болдвин вежба …

Повеќе »

Прва казна во случајот со убиството на Халина Хачинс на сетот на филмот „Rust“

Бирото за здравје и безбедност при работа во Ново Мексико денеска изрече максимална можна финансиска казна од 137.000 долари на компанија за снимање филмови поради неуспехот да се заштити од огненото оружје на сетот на „Rust“ минатиот октомври, кога член на екипажот беше убиен од револвер во рацете на актерот …

Повеќе »

Родителите на Халина Хачинс, жената убиена од Алек Болдвин, заробени во Киев

Семејството на Халина Хачинс, режисерката на фотографијата што холивудскиот актер Алек Болдвин ја убил на снимањето на филмот „Rust“, ​​моментално е заробено во Украина која е разурната од војната. View this post on Instagram A post shared by L🍃🧣 (@brissiechick68) Сопругот на Халина, Метју Хачинс, тврди дека нејзината мајка Олга …

Повеќе »

(ФОТО) Алек Болдвин го обвинил вдовецот на убиената снимателка: „Не е искрен и сака голема исплата!“

Неполн месец откако семејствата на трагично починатата снимателка Халина Хачинс поднесе тужба против продуцентите на филмот Rust, за време на чие снимање таа почина, актерот Алек Болдвин се обидува да се заштити од сите потенцијални тужби. „Ова е редок случај кога системот пропаднал и некој мора да биде правно одговорен …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ШОКИРАН СУМ И БЕСЕН ПОРАДИ АЛЕК БОЛДВИН: Сопругот на трагично убиената Халина Хачинс конечно ПРОГОВОРИ и не го поштедил познатиот актер!

Мет Хачинс, кој со покојната сопруга Халина Хачинс го има 9-годишниот син Андрос, поднел тужба против славниот актер. Сопругот на снимателката која Алек Болдвин ја уби додека го снимаше вестернот, изјавил колку е шокиран и лут бидејќи актерот не сака да ја преземе одговорноста за нејзината смрт, пишува Daily Mail. …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ – Постои можност Алек Болдвин да не го повлекол чкрапалото на трагичното снимање на филмот „Rust“

Последните информации за трагичниот случај за време на снимањето на „Rust“, ​​каде Алек Болдвин од пиштол ја убил својата колешка и снимателка Халина Хачинс, наведува дека постои можност актерот да не го испукал фатален истрел. Овие тврдења ги изнесе окружниот обвинител на Санта Фе, Мери Кармак-Атвис, која по интервјуто на …

Повеќе »

(ФОТО) БОЛКАТА НЕ ОТУПУВА СО ВРЕМЕТО – Семејството на убиената снимателка го тужело Алек Болдвин: Адвокатите на актерот веднаш одговориле!

Семејството на Халина Хачинс, снимателката која беше убиена за време на снимањето на филмот „Rust“, го тужело актерот Алек Болдвин кој ги застрела неа и режисерот на филмот, наведувајќи дека неговото несовесно непочитување на безбедносните жалби довело до нејзина смрт. Адвокатите на сопругот и 9-годишниот син на Хачинс изјавиле дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) НОВ ПОЧЕТОК – СЛУЧАЈНО УБИЛ КОЛЕШКА НА ФИЛМСКИ СЕТ, А СЕГА СЕ ВРАТИЛ НА СНИМАЊЕ: Познатиот актер открил што му е најтешко по ТРАГЕДИЈАТА

Откако во октомври минатата година ненамерно ја уби директорката на фотографија, Халина Хачинс, на сетот на филмот „Рѓа“, актерот Алек Болдвин се врати на работа. Актерот во видео објавата на Инстаграм ги известил своите следбеници дека се вратил на работата, и дека и покрај тешкотиите, првиот ден од снимањето завршил …

Повеќе »

ТЕШКИ ДЕНОВИ ЗА АЛЕК БОЛДВИН: Адвокатите бараат да се отфрлат обвинувањата за нанесување штета

АДВОКАТИТЕ на холивудскиот актер Алек Болдвин и другите продуценти на „Rust“ бараат од судот да ја отфрли тужбата на сценаристката Мами Мичел, која била на сетот кога Болдвин испукал куршум што ја уби снимателката Халина Хачинс. Во поднесокот до Високиот суд во Лос Анџелес во понеделникот, адвокатите рекле дека тужбата …

Повеќе »