Tag Archives: фризури

(ФОТО) Ова се фризури кои даваат ВОЛУМЕН: Ако имате ТЕНКО ВЛАКНО истрижете се ВАКА!

Тенката коса често изгледа безживотно, но со вистинската фризура може да биде и тоа како бујна. Тенката коса која е долга и права често изгледа безживотно. Покрај тоа, таквата коса почесто се мрсо, што бара почесто миење и поголема грижа. За да ја направите тенка коса практична, предлагаме да ја …

Повеќе »

(ФОТО) Најдобрите „сребрени фризури“ на Инстаграм: Изберете ја вашата!

Сивата коса е повторно модерна! View this post on Instagram A post shared by Golden Ladies Style (@golden_ladies_style) Искористете ја можноста и престанете да се фарбате. Боењето ја оштетува косата, а кога седите влакна ќе го земат приматот, тогаш може да се види дека не е обоена после една недела. …

Повеќе »

(ФОТО) 4. фризури кои ќе ја одбележат 2021. година: Бидете во тренд!

Меѓу наведените опции се и оние кои заговараат драстични промени, како и оние што носат освежувачки изглед Фризурите се менуваат, а кога пловиме кон 2021 година, доаѓаат нови вибрации кога станува збор за популарните фризури. Тогаш ќе пристигнат одредени промени, а подолу ви донесуваме предлози за каприциозни фризури кои ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО ПРЕПОРАКА НА ЛЕКАРИ – За шест месеци се ослободила од акните: „Го исфрлив глутенот од исхраната и секое утро пијам сок од целер!“

Мајка на пет деца на Инстаграм собрала многу следбеници со одлични идеи за фризура. Но, со текот на времето, таа почнала да се занимава со разни животни теми, па почнала да пишува и за нејзината борба против акните. „Моето срце чука како лудо од среќа! Лево е фотографија од ноември, …

Повеќе »

(ФОТО) Топ 5. фризури кои ќе доминираат во 2020:Така женствени!

Експертите за коса велат дека оваа година, кога станува збор за украси, важи правилото – колку повеќе, толку подобро… Трендовите на мода и убавина се кројат на пистите на четирите најголеми модни недела – во Милано, Њујорк, Париз и Лондон. За претстојната сезона, експертите за стилизирање на косата создадоа низа …

Повеќе »

(ФОТО) Тажните околности од личниот живот ја навеле да усреќува други: Ширли им помага на бездомниците така што им прави нови фризури – но и ги храни!

Ширли Рејнс има необичен начин да им помогне и да ги усреќи луѓето на кои тоа им е потребно. Оваа дама од САД ги разубавува бездомниците. Како? Ширли секоја недела им нуди на луѓето од улицата нова фризура, капење, како и храна од која што се започнало. Имено, по несреќните …

Повеќе »

(ФОТО) Овие фризури ќе се носат во 2020. година: Промените почнете ги од косата!

Новата година секогаш носи промени. Некој ќе одлучи да ја промени работата, некој да се затегне и ќе тргне на фитнес или во теретана, а ги има и оние кои со задоволство би промениле нешто во својот изглед. Кај жените таа промена обично почнува од косата. Ако размислувате за оваа …

Повеќе »

(ФОТО) Фризурата која му одговара на секој облик на лице е најпожелен избор и за оваа сезона

Иако сме навикнати трендовите постојано да се менуваат, како модните така и оние за убавина, една фриизура веќе со години не излегува од мода, а по тоа прашање ништо не се менува ниту оваа есен, пишува Cosmopolitan. Секако, станува збор за боб фризурата која со оглед на тоа колку е …

Повеќе »