Tag Archives: фризер

(ФОТО) Џорџ Клуни за семејниот живот: „Жена ми би ме убила да го направам тоа…“

Џорџ Клуни поголемиот дел од времето го поминува дома со сопругата Амал и нивните 4-годишни близнаци Александар и Ела. Познатиот добитник на Оскар даде интервју за првиот број на списанието „W“ оваа година, во кое опиша како глумата ја заменил со семеен живот.   View this post on Instagram   …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА ТРАНСФОРМАЦИЈА – ЖИВЕЕЛА СО АМИШИТЕ И НИКОГАШ НЕ БИЛА НА ФРИЗЕР: Била а потоа никој не можел да ја препознае!

Сара пораснала во заедницата на Амиши и била изолирана од сè што носи современиот живот, дури и од фризерите. За Амишите се знае дека живеат на многу традиционален начин, што вклучува негување на семејни вредности и унифициран изглед и стил. Сепак, на некои од нив им е дозволено да експериментираат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Слаткиот едногодишник обожува нешто што повеќето деца го мразат!

Едногодишниот Леви е ѕвезда на социјалните мрежи… Леви обожува да оди на фризер, а на социјалните мрежи се проширило видео од неговата радост додека го шишаат… И’, ова видео е меѓу најгледаните на социјалната мрежа ТикТок.   View this post on Instagram   A post shared by Levi Donato Mastroianni …

Повеќе »

(ФОТО) Преслатко момче родено со црна коса долга 5. сантиметри

Поради својата црна долга коса, ова момче неговите родители, од шега, го нарекле Моугли (Книга за џунглата). Кога имал само 20. недели и беше во матката, лекарите на сонограмот ја забележале неговата долга коса, која во тоа време била долга околу 1 сантиметар. Но, родителите Сара Морис и Џошуа Џонс …

Повеќе »