Tag Archives: френк лампард

Челзи и официјално му дал отказ на Френк Лампард и го испратил со критики

Менаџерот на Челзи, Френк Лампард беше официјално отпуштен во понеделникот попладне, објави лондонскиот клуб и објасни зошто е тоа направено. Она за што се шпекулираше во медиумите на почетокот на работната недела наскоро се оствари заради слабите резултати на клубот во изминатите месеци во Премиер лигата. Челзи не направи чекор …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛИГА КУП – Жестоката кавга на Мурињо и Лампард ја одбележала драмата на Тотенхем и Челзи

Фудбалерите на Тотенхем се пласираа во четвртфиналето на англискиот Лига куп откако синоќа во Лондон го совладаа тимот на Челзи по подобро изведување на пенали. Во регуларниот дел од натпреварот беше 1:1. Челзи влезе подобро во мечот, а откако Лјорис спречи опасен обид на Хадсон-Одои, Вернер погоди за водство на …

Повеќе »

(ФОТО) Лампард се опуштил со сопругата на јахта…па малку одлутал…

Фатен и како пуши цигара Поранешниот играч за врска на Челзи, а сега прв тренер на тој клуб, Френк Лампард, моментално е на одмор, но неколку шокантни фотографии доспеале во јавноста. Лампард беше икона на Челси во неговите денови на игра, и се врати на „Стемфорд Бриџ“ како тренер и …

Повеќе »

Мурињо му порачал на Гвардиола:„Ако се плашиш, остани дома да гледаш Бундес лига!“

На видео конференцијата на тренерите на клубовите во Премиер лигата, Жозе Мурињо ги искарал Пеп Гвардиола и Френк Лампард, кои се најгласните застапници што чекаат со продолжението на сезоната прекината поради пандемијата на коронавирус. „Ако сте толку загрижени за враќањето на натпреварите, останете дома и гледајте ги натпреварите во Бундес …

Повеќе »