Tag Archives: фонд

(ВИДЕО) Поранешната свршеница на Кличко собира донации за Украинците: „Не можам да стојам настрана“

Поранешната свршеница на Владимир Кличко, актерката Хајден Панетиер, отворила фонд за помош на Украинците и се обратила до јавноста на каналот на Hoplon International на Јутјуб по повод војната. „Нема зборови со кои може да се опише како е да се гледа војната во Украина. Ужасно е да се знае …

Повеќе »

ДА БИДЕМЕ ХУМАНИ: Вашата донација значи живот за Кристијан!

Со тоа што ќе ни помогнете и ќе донирате за БРАТ МИ, може нема да го смените светот,но ЌЕ ГО СПАСИТЕ НЕГОВИОТ ЖИВОТ. Не можете да помогнеме на секого.Но сите вие ЗАЕДНО можете да му ПОМОГНЕТЕ НА МОЈОТ НАЈСАКАН БАТИЧКО И МЕНЕ 💞 МОЖЕТЕ ДА ПОМОГНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ НАЧИН 👇 …

Повеќе »

(ФОТО) ХУМАНА И ЗАБАВНА МИСИЈА – Паб во кој гостите плаќаат по две евра секогаш кога ќе кажат „ковид“

Еден паб во Ирска одлучил да им наплаќа на гостите за секое спомнување на коронавирусот и пандемијата. Имено, на шанкот ставиле пластична чаша во која гостите секогаш кога ќе го спомнат зборот ковид треба во неа да стават две евра. Кристофер Мур, менаџерот на „Алт Бар“, изјавил дека на овој …

Повеќе »

„ЧЕЛСИ БЕШЕ ВО КРУГОТ НА ПРОСТИТУЦИЈАТА“: Шокантна исповед на Даг Бенд кој го водел, сега згаснатиот фонт на Клинтонови!

Поранешниот помошник на Клинтон, Даг Бенд, за Venity Fair изјавил дека поранешниот претседател Бил Клинтон навистина го посетил озлогласениот „педофилен остров“ на Џефри Епштајн во јануари 2003 година и дека не може да го исфрли Епштајн од „орбитата“ на Клинтон, бидејќи тие летале кон Африка заедно во 2002 година со …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ФОНД ЗА ПОМОШ НА АМЕРИКАНЦИТЕ БЕЗ ХРАНА – Од ДиКаприо 10., а од водителката 1. милион:„Фала Опра, за неверојатната донација!

Холивудскиот актер Леонардо Ди Каприо формираше добротворна организација за да им помогне на жртвите од пандемијата на коронавирус, а американската презентерка Опра Винфри објавила дека ќе донира 1. милион долари. “Јас сум многу возбудена и сакам да бидам првата што ќе донира пари и ќе донирам милион долари и се …

Повеќе »

(ФОТО) Земја на вечно лето: Синиот рај ги продава своите пасоши!

Државјанство може да се добие на два начини – ако донирате пари на Фондот за одржлив развој или вложите во изградба на недвижнина на островот… Свети Кристофер и Невис е карипска земја во малите Антили. Иако се простира на само 261 квадратен километар во Карипското море, една е од најпопуларните …

Повеќе »