Tag Archives: фолк пејач

Американски фолк пејач починал на сцена среде песна

Дејвид Олни, американски фолк пејач, починал на сцената за време на настапот на 71. фестивал во Флорида. Пејачот само се извинил на средина на песната, ги затворил очите и се смирил, изјавија за Би-Би-си двајца музичари кои биле покрај него на сцената. Пејачот имал срцев удар додека настапувал во Санта …

Повеќе »