Tag Archives: филмска ѕвезда

Починала легендарната Барбара Виндзор

Актерката Барбара Виндзор починала на 83-годишна возраст. Ѕвездата на популарната британска серија „Eastenders“ и филмскиот серијал „Carry On“ починала во дом за стари лица во Лондон. Барбара Виндзор боледувала од Алцхајмерова болест и според нејзиниот сопруг Скот Мичел починала мирно. На Барбара Виндзор болеста и била дијагностицирана во 2014. година, …

Повеќе »

ТАЖНО – ПОЗНАТ ГЛУМЕЦ (34) НАЈДЕН МРТОВ ВО СВОЈОТ ДОМ: Светот се простува од Сушан!

Сузан Синг Ражбут (34) се самоубил. Актерот починал во неговиот дом во Мумбаи, а само неколку дена пред трагедијата доживеал загуба, ненадејната смрт на неговата менаџерка. View this post on Instagram Perhaps, the difference between what is miserable, and that, which is spectacular, lies in the leap of faith… #selfmusing …

Повеќе »

(ФОТО) Познатиот холивудски „шмекер“ и денес е сериозно добар фраер!

Фреди принс Јуниор, телевизискиот убавец кој пред две децении заведуваше милиони жени ширум светот, потполно исчезна од тв екраните. Глумецот денес има 43. години и живее далеку од светлата на Холивуд. Многумина го памтат по филмовите „Таа е таа“ и „Знам што правевте минатото лето“, а тинејџерските магазини беа преполни …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Беше еден од најпознатите глумци на Југославија а животот го заврши со самоубиство!

БЕКИМ ФЕХМИУ беше една од најголемите ѕвезди на југословенскиот филм, но животот го завршил сосема сам. Во 75. година извршил самоубиство пукајќи си во уста со пиштол регистриран на негово име. Сопругата Бранка и помладиот син Хедон веднаш повикале брза помош но на глумецот повеќе му немало спас. „Многу те …

Повеќе »