Tag Archives: филантроп

(ФОТО) Омилениот филантроп всушност бил сексуален предатор – филмот открива детали

Џими Савил бил еден од омилените британски водители и диџеи на Би-Би-Си. За време на неговата долга кариера, тој станал познат како личност која се грижи за другите, често се занимавал со собирање пари за сиромашните и основал или барем помогна да се основаат неколку фондации. Дури по неговата смрт …

Повеќе »

(ВИДЕО) Гејтс ја предвидел пандемијата со корона а сега предупредува кога е следната

Во својот подкаст „Бил Гејтс и Рашида Џонс поставуваат големи прашања“, основачот на „Мајкрософт“, Бил Гејтс ги споделил своите размислувања за иднината на глобалните пандемии. Тој веќе предупреди дека може да се случи пандемија како ширење на коронавирусот, и сега ја постави својата визија за пост-ковид светот. Гејтс претходно предупредуваше …

Повеќе »

(ФОТО) Кирк Даглас денес наполни 103 години:Филантроп кој богатството ќе го остави на добротворни организации!

Холивудскиот актер Кирк Даглас денес наполни 103. години. Роден како Исур Демиелович Демски, тој е син на неписмени руски имигранти и има одиграно некои од најпознатите улоги во филмската историја, од Спартак и Винсент ван Гог до Док Холидеј. Холивудската икона Кирк Даглас тврди дека доживеел сто години благодарение на …

Повеќе »