Tag Archives: ферстапен

Спектакл за првенецот на Окон, Хамилтон од последен до подиумот!

Возачот на Алпина, Естебан Окон дојде до првата победа во кариерата откако славеше на спектакуларната ГН на Унгарија, 11. трка од овогодинешниот шампионат во Формула 1. La Marseillaise blasts out for the first time since Italy 2020! Two French winners in less than a year 🇫🇷#HungarianGP 🇭🇺 #F1 pic.twitter.com/ItLPz8gMiS — …

Повеќе »

Монако е на Ферстапен, Луис 6., несреќа за Леклерк и Ботас

Возачот на Ред Бул, Макс Ферстапен е победник во трката за Големата награда на Монако. Возачот на Ферари, Чарлс Леклерк се најде во голем проблем со болидот непосредно пред почетокот на трката, и наместо да стартува од пол-позицијата, тој воопшто не стартуваше. 🏁 END OF RACE (LAP 78/78) 🏁 TOP …

Повеќе »