Tag Archives: учителка

(ВИДЕО+ФОТО) КУПИЛ КУЌА ПОЛНА СО ЃУБРЕ А ПОТОА НАИШОЛ НА БОГАТСТВО: Открил ретки монети, накит, скапа облека а за себе задржал само една работа!

Кога купил куќа полна со прашина, кутии и разно ѓубре, Алекс Арчболд од Канада не можел да претпостави дека го направил потегот на својот живот. Имено, Арчболд, кој инаку се занимава со собирање антиквитети, го купил домот на покојната учителка по музика Бет-Џоан Рак. Отпрвин, тој се надевал дека ќе …

Повеќе »

(ФОТО) Учителка од Вермонт направила ДОБАР БИЗНИС од ракавиците на Берни: Има 13.000 нарачки!

Учителка од Вермонт, чии рачно изработени ракавици станаа познати откако сенаторот Берни Сандерс ги носеше на инаугурацијата на претседателот Џо Бајден, пронашла производител кој ќе произведе илјадници од нејзините удобни ракавици. „Имам неколку неверојатни новости! Се здружувам со Vermont Teddy Bear за да изработам ракавици како на Берни за СИТЕ …

Повеќе »

(ВИДЕО) БИЛА ФРИЗЕРКА И УЧИТЕЛКА! Кејт Мидлтон открила колку и било тешко да ги исполни сите семејни обврски за време на карантинот!

Во групниот разговор со неколку родители и наставници, војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон открила што и е најтешко и како се справува со бројните нови улоги што и ги наметнала пандемијата на коронавирусот. Кејт го пофалила принцот Вилијам и истакнала дека тој е нејзината најголема поддршка. На прашањето со еден …

Повеќе »

(ВИДЕО) Похотната професорка ќе ве натера „да се вљубите“ во оваа серија!

Новата мини серија, која има само десет епизоди, а е направена во продукција на FX, има голем потенцијал да стане вашиот нов омилен фаворит. Се вика „Учител“, „Наставничка“ или „Професор“, или едноставно – „A teacher”“, а ја режирала Хана Фидел, креаторка на истоимениот филм, кој доживеа голем комерцијален успех во …

Повеќе »

(ФОТО) КАКОВ ПРЕКРАСЕН ГЕСТ: Учителка забележала дека нејзината ученичка е тажна па направила нешто прекрасно!

Наставата во многу земји низ целиот свет сè уште се одржува преку Интернет, но дури и тогаш наставниците може да забележат промени во расположението кај нивните ученици. Ова е точно она што се случило со девојчето Хана, чија паралелка се состанала со учителката користејќи ја Zoom апликација за видео конференција. …

Повеќе »

(ФОТО) Учителка станала хит на интернет поради својот аутфит во кој на децата им предавала анатомија

Учителка од Шпанија станала хит на социјалните мрежи откако на Твитер се појавиле фотографии на кои се гледа како на децата им предава анатомија на човековото тело во аутфит кој го подготвила посебно за таа пригода. Вероника Дукуе (43) е учителка 15. години а моментално предава на трето оделение. За …

Повеќе »

(ФОТО) Учителката и порачала на мајката да „го стави синот на диета“ па добила отказ

Неодамна, вработена во училиште во Тексас била отпуштена откако напишала навредлива порака. Мајката на еден ученик, Франческа Еасон, објавила навредлива порака што наставничката ја оставила во кутијата за храна на нејзиниот син. Франческа му напишала белешка на својот петгодишен Кајлер, пред да замине на училиште, и ја чувала во кутијата …

Повеќе »

(ФОТО) Ученик на учителката и рекол дека е гладен а сите зборуваат за тоа што таа го направила!

Учителката Брук Гоинс на Фејсбук објавила дека еден од нејзините ученици и признал дека е гладен, и кога го слушнала тоа, не можела да не се расплака. „Тој ме праша кога доаѓа жената која во ранецот му става храна. Ме фати неподготвена, мислеше на советничката и не ми беше јасно …

Повеќе »

ЗАСЛУЖЕНО: Учителка од САД добила 20 ГОДИНИ ЗАТВОР бидејќи спиела со ученик!

БИВША учителка од Аризона, САД, Британи Замота, која имала сексуални односи со 13. годишен ученик, е осудена на 20. години затвор, откако ја признала вината, јавува USA Today. “Јас сум добар и чесен човек кој направи грешка и длабоко се каам поради тоа”, изјави 28-годишната Замора на крајот од судењето …

Повеќе »