Tag Archives: условна казна

За Ламбе Алабаковски шест месеци условна затворска казна за потпалувањето на културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола

Пејачот Ламбе Алабаковски е осуден на условна казна од шест месеци за потпалувањето на културниот центар „Ванчо Михајлов“ во Битола. Информацијата за Канал 5 ја потврди неговиот адвокат. Судот ја донел одлуката минатата недела а од денеска пресудата е правосилна. Настанот се случи во јуни годинава, Алабаковски потоа за време …

Повеќе »

(ФОТО) На снимањето беснеел и ја навредувал екипата: Бали-бег бил прогласен за виновен, за малку ќе завршел во затвор

Еден од најпопуларните турски актери Бурак Озџивит, популарниот Бали-бег, е прогласен за виновен за навреда на екипата на снимањето на серијата „Основачот Осман“. Актерот добил лесна казна, веруваат многумина. Обвинителството при поднесување на обвинителниот акт побарало затворска казна од четири години и еден месец. Но, тоа не се случило, а …

Повеќе »

НЕОБИЧНА ПРЕСУДА ВО ХРВАТСКА: Жена го пцуела сопругот и добила условна казна од 45 дена

На условна затворска казна од 45 дена е осудена ЖЕНА во Хрватска која при расправија го пцуела сопругот пред детето, а 24 часа поминала и во полициски притвор. Откако била приведена во полиција, таа веднаш била изведена пред судија за прекршоци, кој ја осудил на условна казна затвор од 45. …

Повеќе »

Слобода за злоставуваната Французинка која го убила сопругот

Французинката Валери Бакот, која цел живот ја злоставувал нејзиниот очув, кој станал нејзин сопруг, беше прогласена за виновна за неговото убиство, но таа доби намалена казна и беше ослободена. Таа беше осудена на четири години затвор, но три се условни, па била ослободена затоа што веќе одлежала една година. Бако …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кристиано Роналдо добил 2. години затвор и мора да плати 18,8 милиони евра!

Кристиано Роналдо утрово се појавил во судот во Мадрид. Осуден е за затајување данок од периодот кога го носел дресот на кралскиот клуб. Добил две години условна казна и мора да плати 18,8 милиони евра… Петпати најдобриот фудбалер на светот Кристијано Роналдо ја прифатил условната казна затвор поради затајување на …

Повеќе »