Tag Archives: усвоена ќерка

(ФОТО) Ќерката на српски претприемач се пофалила со луксузот, се вози во авион и ужива во луксузни вили

ЕМА ЦЕПТЕР, ќерката на српскиот претприемач Филип Цептер и неговата сопруга Мадлене, често на Инстаграм објавува фотографии од нејзините патувања и луксузот во кој ужива. Таа ужива во базени, луксузни вили, ресторани, патувања со авион… Ема позира за Инстаграм во скапи комбинации на облека, а често објавува и фотографии во …

Повеќе »

ПОРАДИ СЕКСУАЛНО ЗЛОСТАВУВАЊЕ НА ЌЕРКАТА Историчар осуден на 13. години затвор

РУСКИ суд вчера го осудил историчарот Јуриј Дмитријев на 13. години затвор откако ја смени претходната пресуда со која Дмитријев бил осуден на три и пол години затвор за сексуално злоставување на неговата посвоена ќерка. Дмитријев (64), историчар познат по бавењето со злосторства од времето на Сталин, во јули бил …

Повеќе »