Tag Archives: урамнотежена исхрана

(ВИДЕО+ФОТО) Јадете се’, а килограмите паѓаат: Нутриционистка ја открила тајната на слабеењето

НУТРИЦИОНИСТКАТА Лин Вард промовира одржливо губење на тежината. Таа се залага луѓето кои сакаат да ги изгубат несаканите килограми, да јадат целовита храна, понекогаш и благо, наместо да ги исфрлат групите на храна од нивното мени. Вард открила дека тајната формула за губење маснотии се фокусира на она што можете …

Повеќе »

Седум навики кои го намалуваат ризикот од мозочен удар

Во една студија објавена во списанието „American Heart Association“, 11.500 средовечни возрасни во САД биле следени во период од речиси 30. години. Научниците анализирале како нивниот начин на живот влијае на ризикот од мозочен удар. Утврдено е дека седум ima едноставни животни навики кои луѓето треба да ги следат, пишува …

Повеќе »