Tag Archives: уништени

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА ДВЕ СЕМЕЈСТВА ЗАВИТКАЛА ВО ЦРНО: Тие биле симбол на вистинска искрена љубов – Најтажна љубовна приказна…

Слобода Трајковиќ никогаш не дознала дека и е испратено едно од најубавите љубовни писма на овие простори, и токму тоа ја запечатило судбината на целото нејзино семејство. Таа била свршеница на Иво Лола Рибар, а цената на таа љубов ја плати со главата. Родена е во семејството на еминентниот фармацевт …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поплава во Германија уништила многу нови „Ауди“ автомобили

Како последица од катастрофалните поплави што деновиве погодија делови од Германија, Белгија и други земји беа погодени и далони за продажба на автомобили. Водената буица однесе повеќе од 200 животи во регионот, а стотици луѓе се водат како исчезнати. Предизвиканата материјална штета се проценува на милијарди евра, а биле поплавени …

Повеќе »

(ФОТО) Удрил во пет автомобили и избегал, сопствениците го бараат!

„Нашиот автомобил е тоталка како и другите два од петте автомобили на соседите“, рекол еден од граѓаните Околу пет часот наутро, на 21. јануари, некој удрил во пет паркирани автомобили во загрепската улица „Свети Дух“ и побегнал. Од сите значително оштетени автомобили, дури два биле целосно уништени. „Избеганото возило беше …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уништил 13. автомобили, оставен преполовен болид во пламен и избегал…

Изнајмениот автомобил Ауди е тотално уништен. Според „Ле Паризиен“, скапиот „Ауди Р8 Спајдер“ бил изнајмен заедно со Порше 911 со цел на увеличуање на венчавката и свадбената поворка. Паднала ноќта, а потоа започнало дивеењето. Неименуван возач на Ауди ја изгубил контролата додека возел со очигледно неприлагодена брзина во западните предградија …

Повеќе »