Tag Archives: умира

(ФОТО) Пријател тврди дека ѕвездата на „Беверли Хилс“ умира

Шенон Доерти (49), американска актерка најпозната по улогите како Бренда Волш во тинејџерската серија „Беверли Хилс“ и Пруденс Халивел во „Вештерки“, повторно се бори за својот живот. Иако пред неколку години го надмина ракот на дојка и се врати на малите екрани, во февруари годинава објави дека ракот се вратил …

Повеќе »

Тренер на безбол починал од корона вирус ден откако бил пуштен од болница

Тренерот на безбол од Њу Џерси, Бен Лудерер (30), почина откако се заразил со коронавирус, а веста за неговата смрт ја потврдило и училиштето,Cliffside, каде што работел. “Сожалење ве информираме за смртта на Бен Лудерер, наставник и тренер на бејзбол. Сочувствуваме со неговото семејство”, се вели во соопштението. Сопругата на …

Повеќе »

(ФОТО) РОДИЛКА ПОСЛЕ ПОРОДУВАЊЕТО СЛУШНАЛА ЗБОРОВИ КОИ НИТУ ЕДНА МАЈКА НЕ САКА ДА ГИ СЛУШНЕ: Докторот го испуштил бебето кое починало па се обидел да ја утеши…

Американка преживеала хорор откако лекарот по раѓањето го испуштила бебето кое починало, а потоа се обидел да ја утеши велејќи дека „секогаш може да има повеќе деца“. Кристал Амезкуте одТемекула, во Калифорнија,го раскажала своето искуство за блогот „Love Vhat Matters.“. Во 2017. година, таа и нејзиниот партнер Диего дознале дека …

Повеќе »

ТАЖНО – НЕ НАПУШТИ ПИТЕР ФОНДА: Познатиот актер починал од рак на белите дробови!

Питер Фонда починал на 79-годишна возраст од рак на белите дробови. Актерот потекнува од актерско семејство. Тој е син на холивудската легенда Хенри Фонда, брат на Џејн Фонда и татко на Бриџит Фонда. Тој двапати беше номиниран за Оскар. Тој има играно во повеќе од 125 остварувања и првпат а …

Повеќе »

(ФОТО) Животна драма на поранешниот холендски репрезентативец:„Како да и објаснам на ќерка ми дека татко и умира?“

„Лут сум поради болеста. Лут сум што зависам од други. Не можам ништо сам. Фрустриран сум. Но најмногу од се поради тоа што ќерката ќе ја оставам сама. Како да и кажам дека нејзиниот татко умира“ Поранешниот репрезентативец на Холандија и легенда на Ренџерси, Фернандо Риксен, се бори со тешка …

Повеќе »

Родители го убиле својот син (7): Докторот пронашол писмо во неговатата рака кое расплакало милиони – порака која гаѓа директно во срце!

Ова е приказна за мало момче со големо срце – и приказна која сите би требало да ја прочитаат. Приказната е за Иван – но не само за него. Тоа е приказна за милиони деца како него, кои минуваат низ истиот ноќен кошмар ширум светот. Иако приказната е од Русија,пораката …

Повеќе »