Tag Archives: уметници

(ФОТО) Алекса Балашевиќ за љубовта на татко му и мајка му: „Љубовта на мојот Џоле и Оља е уникатна!“

АЛЕКСА БАЛАШЕВИЌ, синот на Ѓорѓе и Оливера, уште минатата година раскажал за големата љубов на татко му и мајка му и истакнал колку е горд на фактот дека е нивно дете. „Денес е премногу лесно да се биде славен, и јас не сум само дете на славни родители, туку дете …

Повеќе »

(ФОТО) КОНЕЧНО ОТКРИЕНО КОЈ СТОИ ЗАД МОНОЛИТИТЕ КОИ ГО ЗБУНИЈА СВЕТОТ: Ги поставиле од многу интерсна причина – ЕВЕ КАКО СЕ НАПРАВЕНИ!

Група уметници застанале зад мистериозните монолити кои се појавија во различни делови на светот последните недели, а металните скулптури сега се нудат на аукција. Според светските медиуми, групата „Најпознат уметник“ (Most Famous Artist) објавила слики од монолитот на Инстаграм, велејќи дека чинат 45.000 УСД. Целиот хаос започнал на 18. ноември, …

Повеќе »

(ВИДЕО) УБАВ ГЕСТ: Уметници во Бразил со балони приредиле перформанс посветен на жртвите на корона

Група уметници се собрале во бразилската престолнина и извеле перформанс посветен на 30.000 жртви на коронавирус во таа земја. Облечени во бело, уметниците пуштиле црвени балони во форма на љубовни срца на небото, со надеж дека ќе посочат дека бројот на починати од пандемијата во земјава е поголем отколку што …

Повеќе »