Tag Archives: улица

(ВИДЕО) Нападнал момче на улица, а не знаел дека е светски првак: Добил ЌОТЕК!

На социјалните мрежи се појави видео од насилството, кое завршило неочекувано. Непознат насилник сакал да претепа момче кое седело на клупа со пријателите. Се испоставило дека е светски јуниорски шампион во бразилско џиу-џицу, Алекс Вилијамс (16). Видеото го објави поранешниот шампион на Cage Warriorsa, Алекс Енлунд, кој денес е тренер …

Повеќе »

(ФОТО) Турски фотограф ја прикажува убавината на детските очи кои светат како скапоцени камења

АБДУЛАХ Ајдемир, фотограф од Истанбул, верува дека целиот универзум може да се скрие во очите на децата. Тој со објектив од камерата ги снима децата што ги среќава на улица , а нивните очи можат да ве хипнотизираат. Неговите портрети ја доловуваат нереалната убавина на неговите мали модели и тешко …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жената навредувала тип на расна основа – Тој се’ снимил и објавил на интернет!

Твитер профилот dredda47 објави видео на кое се гледа како жена на улица го навредува на расна основа. Мажот и рекол дека е дебела, а таа одговорила со потценувачки коментар за бојата на неговата кожа. Тој прво го објави видеото на својот профил на „Тикток“, но „Тикток“ го отстранил, па …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среде возење на автомобили паднал бетон – Погледнете го тој момент!

Надзорна камера забележала необичен момент за време на возење во Хонг Конг… Имено, два автомобили и дел од патот останале прекриени со бетон. Нема повредени, но штетата на автомобилите е огромна… Фото: Принтскрин/Youtube

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како изгледа експлозија на плин во автомобил

Вистинско чудо е што никој не е сериозно повреден во несреќата. Снимката покажува сообраќај во еден кинески град. Сообраќајот се одвива нормално, за да во еден момент дојде до експлозија во Тојота, во еден момент, пред снимателот. Експлозијата расфрлала парчиња од автомобилот како шрапнели низ целата улица, а потоа се …

Повеќе »

(ФОТО) Што е пожешко – Колин Фарел или асфалтот?

Актерот Колин Фарел, кој е познат по тоа што секогаш се грижи за својот физички изглед, бил фотографиран додека во саботата џогирал во Лос Анџелес. На фотографиите, Фарел (45) е без кошули и во кратки панталони, а неговите извајани раце и стомачни мускули покажуваат дека може да се биде во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Излегол од перална и веднаш уништил Ферари

АКО сте љубител на Ферари, оваа снимка може да биде вознемирувачка за вас. Видеото ни доаѓа од Турција и прикажува свежо измиен Ферари 458 кој излегува од перална. Повеќето од достапните информации велат дека сопственикот на Ферари е зад воланот, а помал дел дека автомобилот го вози вработен во пералната. …

Повеќе »

(ФОТО) Очајната домаќинка се тестирала среде улица

Актерката Фелисити Хофман, позната по улогата на Линет во серијата „Очајни домаќинки“, беше фотографирана на улиците на Лос Анџелес заради тестирање за коронавирус. Таа го запрела автомобилот покрај една од болниците во Лос Анџелес, а здравствена работничка излегла од просториите на болницата, дошла до нејзиниот автомобил и направила брис од …

Повеќе »

(ВИДЕО) На чекор од трагедија: Не била свесна што се случува додека не ја слушнала експлозијата

Двајцата мажи преживеале хорор кога малиот авион во кој се урнале се спуштил на една прометна улица во Бразил, „за влакно“ избегнувајќи да собере пешаци и автомобили. Пилотот Фабио Рејес (35) и сопатникот Алесандро Кунхаго (33) успеале да излезат од остатоците откако нивниот авион се урнал во саботата, најверојатно поради …

Повеќе »