Tag Archives: убедлива

Ролан Гарос ќе добие нова „шампионка“ – Сакари ја елиминираше Швјонтек

Ролан Гарос ќе добие нова „кралица“ откако бранителката на трофејот, Полјачката, Ига Швјонтек беше елиминирана во четвртфиналето од грчката тенисерка Марија Сакари со 2-0, по сетови 6-4 и 6-4. Во еден физички тежок натпревар грчката тенисерка подобро се снајде и успеа да стигне до првото Грен слем полуфинале во нејзината …

Повеќе »

(ВИДЕО) Совршена игра и за 48 минути до титулата во Рим

Полската тенисерка Ига Швјонтек ја освои титулата на турнирот во Рим. Во финалето, таа ја победи Каролина Плишкова со 6:0, 6:0. Натпреварот траеше само 48 минути, а на турнирот во Рим, никој досега не славел со тој резултат во историјата. INCREDIBLE. 🇵🇱 @iga_swiatek claims her first WTA 1000 title with …

Повеќе »