Tag Archives: тужи

ОДЛУЧНО – КИНЕЗИНКА ЈА ТУЖИ СВОЈАТА ВЛАДА. Татко и починал поради заташкување на короната а сега треба да ја платат виситнската цена!

Кинезинка презема законски мерки против владата поради, како што вели, погрешниот одговор на пандемијата КОВИД-19 што го убила нејзиниот татко – велејќи дека верува дека службените лица „прикривале некои факти“. Џао Леи од Вухан поднесува тужба со која бара обештетување и ретко јавно извинување од владата, објави Скај Њуз. „Мислам …

Повеќе »

ХИТ ВО БЕРЛИН – ДЕВОЈЧЕ ТУЖЕЛА ХОР ОД МОМЧИЊА БИДЕЈЌИ НЕ САКАЛЕ ДА ЈА ПРИМАТ:Во тужбата навела дека тоа е родова дискриминација а последниот збор ќе го има судот!

Деветгодишно девојче тужела берлински хор со момчиња бидејќи не сакаат да ја примат како членка кај нив, а судот денес би требало да донесе одлука. Во тужбата се тврди дека таа е одбиена само поради тоа што е со друг пол и дека тоа е родова дискриминација. Државниот катедрален хор, …

Повеќе »