Tag Archives: тројки

(ВИДЕО) Мајката на тројки покажала како изгледа нејзиниот ден, луѓето биле исцрпени од самото гледање

ТЕШКО е со новороденче. Замислете како би се чувствувале кога би имале три од нив. Токму ова е секојдневието на мајката Дани Круик, која на TikTok покажа како изгледа секојдневниот ритам со тројките кои ги родила во мај. Нејзиниот ден започнува во 5:30, кога бебињата се будат за првото хранење. …

Повеќе »

(ФОТО) Луѓето се ФРАПИРАНИ од стомакот на оваа мајка: Се породила на 16. јануари, а еве како изгледа нејзиниот стомак НЕКОЛКУ ДЕНА ПО породувањето!

Фотографиите на оваа мајка станаа вирални поради невообичаено големиот стомак, а еве како изгледа по породувањето! Кога Мишел Мајер Морси од Данска споделила слика од нејзиниот труднички стомак на Инстаграм, тоа брзо станала вистинска сензација. Своите следбеници ги известувала за текот на бременоста, а во меѓувреме очекувала и три момчиња …

Повеќе »

(ФОТО) Родила тројки а после 10. дена ПОЧИНАЛА: Сопругот останал сам со пет деца а потоа ја дознал БОЛНАТА вистина!

Само 10. дена по раѓањето на чудесните тројки, нивниот живот се променил во момент Кога Каси и Џои од Канзас Сити се запознале и се заљубиле, помислиле дека цел живот е пред нив. Во 2015 година дознале дека ќе добијат тројки. Тоа значело дека ќе имаат пет деца затоа што …

Повеќе »

(ВИДЕО) МАГИЈА НА ЖИВОТОТ – Бебето спие во ВОДЕЊАК, лекарите го будат: Неверојатен момент…

Неверојатно видео од бебе родено во водењак, додека лекарите го будат пред да се роди. Раѓањето на тројки е многу ретко, а уште поретко е кога ќе се родат во водењак. Таквите моменти се навистина чудесни. За време на раѓањето на тројките, д-р Родриго да Роса Филјо доживеал вистинско изненадување, …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ на 42. години докажува зошто бил најдобар: Предраг Стојаковиќ уфрлува, уфрлува, и уфрлува…тројки…!

Кошаркарскиот ас, Предраг Стојаковиќ, покажал зошто енкогаш бил еден од најдобрите шутери во НБА лигата. На едно загревање на играчите пред тренингот, ја земал топката и застанал на линијата за три поени и почнал да „истура“ тројки. Онака, без загревање, во панталони и блуза, почнал да уфрлува, уфрлува, и од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ТРАГИЧНА ПРИКАЗНА – РОДИЛА ТРОЈКИ А ПОСЛЕ 10 ДЕНА ПОЧИНАЛА: Мажот останал со пет деца а кога нашол едно кутивче ја дознал болната вистина!

Кога Кеси и Џо од Канзас Сити се запознале и вљубиле,и’ мислеле дека цел живот е пред нив… Во 2015. година дознале дека ќе добијат тројки. Тоа значело дека ќе имаат пет деца бидеји веќе имале две постари ќерки, Клои (6) и Тенли (2). Меѓутоа, набргу се се променило Џои …

Повеќе »