Tag Archives: троја

Починал Волфганг Петерсен, режисерот на култните филмови Das Boot, Troy и Air Force One

ВОЛФГАНГ ПЕТЕРСЕН, германскиот режисер кој ги режираше филмовите Air Force One и The Storm of All Storms, починал на 81-годишна возраст. Тој починал во петокот од рак на панкреасот, опкружен со семејството во неговиот дом во Лос Анџелес, изјавил неговиот асистент за агенцијата ДПА во вторникот. Покрај него била неговата …

Повеќе »

(ФОТО) Дали и понатаму ви е секси: Бред Пит прошетал по здолниште на црвениот тепих!

Бред Пит прошетал по здолниште по црвениот тепих во Берлин, на проекцијата на неговиот нов филм, Bullet train.Носел здолниште до колена и сако во иста боја, како и розова кошула. Необичниот аутфит го надополнил со чизми и очила.Здолништето на Пит открило и некои од неговите тетоважи на нозете – лице …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОТОПЕНО БОГАТСТВО – ОВА МЕСТО ГО ВИКААТ ЕГИПЕТСКА АТЛАНТИДА: Градот е потопен пред 1.200 години а сега во урнатините е откриен мистериозен храм – Тука била крунисана и Клеопатра!

Мистериозниот храм е откриен во урнатините на антички египетски град кој потонал во морето пред 1200 години. Потонатиот Хераклејон, со египетско име Тонис, кој се сметаше за египетски Атлантида, се сметал за изгубен на северниот брег на Египет до 2000 година, кога бил откриен. Оттогаш, тој постојано се истражува, а …

Повеќе »