Tag Archives: трошоци

Ѓоковиќ се откажал од 1. милион долари од наградата за освојување на Австралија Опен – Еве и зошто!

НОВАК ЃОКОВИЌ лесно го совлада Данил Медведев во финалето на Австралија опен со 7:5, 6:2, 6 2. Така тој го освои Мелбурн по деветти пат и вкупно 18-ти Грен слем турнир. Покрај тоа, тој заработи огромна сума. Ѓоковиќ за освојување на првиот Грен слем во годината заработил 2,13 милиони долари. …

Повеќе »

ВИЛИЈАМ НА БРАТОТ ХАРИ МУ ЈА „ЗАТВОРИЛ СЛАВИНАТА“: Решил повеќе да не му даде ниту денар!

Веќе некое време се шпекулира дека Хари и Вилијам не се во добри односи, а сега следува најсилниот удар – наводно, Војводата од Кембриџ решил да ја исклучи чешмата на неговиот „бегалец“, шокиран од тоа колку чини неговиот нов животен стил. Според странските медиуми, тој дури го убедил и татко …

Повеќе »

„Храбро срце“: Се појавува зрак на надеж на крајот на тунелот…

Здружението „Храбро срце“ беше на состанок на ФЗО со цел да им се олеснат задолжителните трошоци околу одржување на опремата на нивните членови кои живеат со вградени пумпи во срцето… Неодамна трајно не напушти Христијан Неделковски (31) чие срце не можеше повеќе да издржи, но членовите на „Храбро срце“ и …

Повеќе »

(ВИДЕО) СУДБИНИ – ЈА ЗАГУБИЛА РАБОТАТА ПОРАДИ КОРОНА А ПОТОА ПРЕЖИВЕАЛА ПЕКОЛ: Минала 9. дена во кома – „Среќна сум што сум жива иако не знам како ќе ја платам сметката од 11.000 долари!“

Ли Бломберг од Висконсин, каде рестриктивните мерки се продолжени до 26. мај, се опоравува од инфекција со корона вирусот и сака сите што протестираат во Америка,поради мерките со карантин „да престанат да плачат и лелекаат“, пренесува Си-Ен-Ен. “Поминав девет дена во индуцирана кома, на респиратор. Поминав уште девет дена на …

Повеќе »