Tag Archives: трогателно

НА ГОДИШНИНА НА СМРТТА – Ванеса Брајант: „Коб, направивме се добро, а Џиџи, мама секогаш ќе биде горда на тебе!“

Ванеса објавила трогателно писмо од најдобрата пријателка на Џијана, Обри Калаган Помина една година од трагичната смрт на славниот кошаркар Коби Брајант или Црна Мамба, како што го нарекуваа, и неговата ќерка Џијана. Сопругата на Коби и мајката на Џијана, Ванеса Брајант, вдовицата на Коби и мајката на девојчето Ванеса …

Повеќе »

(ВИДЕО) СОЛИДАРНОСТ – Мадона објавила трогателна снимка од улиците на Италија: Покажала дека ХУМАНОСТА и понатаму ПОСТОИ!

Мадона на својот профил на Инстаграм споделила снимка, многу емотивно видео од улиците на Италија, каде се поставени „корпи на солидарност“, во кои граѓаните можат да остават оброк и на тој начин да им помогнат на најзагрозените. View this post on Instagram God Bless you Italy 🇮🇹 ………… #quarantine #covid19 …

Повеќе »