Tag Archives: три ставки

Бил Гејтс знае во што е „финтата“:„Затворете се на барем десет недели!“

Нема сомнение дека Соединетите држави ја пропуштија можноста да бидат во водство во борбата против коронавирусот Бил Гејтс, основачот на „Мајкрософт“, во својата авторска статија за „Вашингтон пост“ ги повика американските власти да затворат сè барем десет недели за да ја добијат битката против вирусот корона. Ви ги донесуваме најважните …

Повеќе »