Tag Archives: три сета

Медведев неочекувано отпадна на стартот на Мастерсот во Париз

Поразен е о д Де Минор во второто колоРускиот тенисер Данил Медведев неочекувано отпадна на стартот на Мастерсот во Мадрид.Третиот светски рекет откако беше слободен во првото коло беше поразен во 1/16 финалето од Австралиецот Алекс Де Минаур, 25. на АТП листата со 1:2 во сетови.Дека Русинот го чека тешка …

Повеќе »

(ВИДЕО) ВИМБЛДОН: Новак го „скрши“ Кудла за осминафинале, следи Гарин

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Вимблдон. Тој беше подобар од Денис Кудла 6:4, 6:3, 7:6. Кудла брилијантно го отвори дуелот против Новак и не му дозволи толку лесно да стигне до првиот брејк. Новак ја искористи првата брејк топка во 10. гем и со тоа стигна …

Повеќе »

Новак фуриозно до осминафиналето на РГ, следи Музети

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во осминафиналето на Ролан Гарос. Тој во третото коло го победи Рикардас Беранкис со 6:1, 6:4, 6:1 Дуелот против Литванецот траеше само еден час и 34 минути, а најдобриот светски тенисер најави доминација на стартот кога поведе со 5-0 за само 19 минути игра. …

Повеќе »

(ФОТО) Како машина: Деветто финале на Австралија Опен за Новак Ѓоковиќ!

Новак Ѓоковиќ во полуфиналето имаше најлесна работа од почетокот на Австралија Опен, во кое го победи Аслан Карачев во три сета (6:4, 6:3, 6:2), човек кој играше во квалификациите и беше во главната ждрепка за прв пат во неговата кариера на некој грен слем. That Grand Slam semifinal winning smile …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Порака до ривалите: Рутинска победа на Ѓоковиќ на стартот на АО

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ со победа го започна Австралија опен. На почетокот на турнирот во Мелбурн, Србинот го победи Французинот Жереми Шарди со 6:3, 6:1, 6:2 Ѓоковиќ триумфираше во првото коло на Австралија опен 15-та година по ред. Србинот се сретна со Шарди по 14-ти пат, и ја …

Повеќе »

(ВИДЕО) РОЛАН ГАРОС – Ѓоковиќ се прошета до осмина финалето: Го чистеше теренот!

Новак Ѓоковиќ беше убедлив во дуелот со Галан на кој за три сета му дозволи само 5. гема – Следен е Каракачанов… Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ се пласираше во осминафиналето на Ролан Гарос, совладувајќи го колумбискиот играч Даниел Галан со 3-0 во сетови, без проблеми. На Ноле му …

Повеќе »