Tag Archives: треперење

МЕРКЕЛ ПРВ ПАТ ПРОГОВОРИЛА ЗА БОЛЕСТА: „Се’ започна во 2019 година кога почина мајка ми!“

Поранешната германска канцеларка Ангела Меркел во интервју за медиумската група RND за првпат проговорила во јавноста за треперењето на крајот од нејзиниот мандат, кои загрижија многу Германци. Покрај недостатокот на течност, таа наведе уште две причини за треперењето. Прво проговорила за нервозата поради бројните камери насочени кон неа. На прашањето …

Повеќе »