Tag Archives: тренирање

(ФОТО) Силвестер Сталоне објавил шокантна слика од младите денови:„Никогаш не се откажувајте!“

Веќе е познато дека легендарниот глумец редовно тренира и дека тоа е тајна на неговото мускулесто тело. За улогата на Рамбо осум месеци секој ден тренирал и тоа по четири часа, а освен што секој ден бил во теретана, одел и на часови по боречки вештини, курс по стреличарство и …

Повеќе »

(ФОТО) The Rock можеби носи розова маичка но во неа ги открива сите свои адути!

НАЈПЛАТЕНИОТ гкумец на светот е познат по своите јаки мускули, а тоа и не е чудно бидејќи никогаш не запира. Двејн Џонсон попознат како The Rock,вели дека неговиот живот е теретаната, односно „железниот рај“. Тренира секој ден во неделата, а на неколку локации изградил сопствена теретана за да секогаш може …

Повеќе »