Tag Archives: транс

ОВА Е НАЈСКАПАТА ФОТОГРАФИЈА ВО ИСТОРИЈАТА НА ТЕНИСОТ! Публиката во транс – најдобрите на сите времиња на теренот во исто време!

На теренот во Лондон во исто време беа Ѓоковиќ, Федерер, Надал и Мареј. Во исто време, на теренот во исто време беа четворица од најдобрите тенисери на сите времиња. Дебатата за тоа кој е најдобар од нив ќе продолжи, но публиката паднала во транс. Овации, аплаузи, солзи, емоции, сето тоа …

Повеќе »

(ФОТО) „Љубојна“ со концертот во Тирана направи „транс“ кај публиката

„Љубојна” ја восхити публиката во Тирана Во понеделникот вечер, македонскиот состав „Љубојна” настапи на фестивалот „Cloud rea” во Тирана.Концертот беше во коорганизација со фестивалот и македонскиот Културно-информативен центар во Тирана, поддржан од Општина Тирана. Како што велат од КИЦ-Тирана, ова беше, веројатно еден од најубавите концерти на „Љубојна” во нивната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со само-тепање до исчистување од гревовите: Тешко да се замисли каква е крштевката!

Деновиве се појави видео, веројатно снимено во џамија, каде има само мажи кои самите се тапаат – некој со шамари, други со боксови, по сите делови до телото…Нема информација за каква религија станува збор, но сеедно е чудна… Може само да се претпостави дека станува збор за религија во која …

Повеќе »