Tag Archives: трансфери

ТРАНСФЕРИ – Италијански новинар открил во кој клуб ќе оди Роналдо после Јувентус

КРИСТИЈАНО РОНАЛДО ниту оваа сезона не успеа да ја освои Лигата на шампионите со Јувентус и остана без титулата шампион на Италија. Во Италија многу се пишуваше дека португалскиот напаѓач може да го смени клубот ова лето, но новинарот на Sport Mediaset, Клаудио Раимонди, тврди дека Роналдо ќе остане во …

Повеќе »

Tutosport: Ако Мбапе оди во Реал, Кристијано ќе заминево Париз

Според торински Тутоспорт, Кристијано Роналдо е на излезната врата од Јувентус, а ваквиот трансфер е уште поверојатен доколку трансферот за кој сите зборуваат се случи во Париз. Килијан Мбапе, наводно, ги известил челниците на Пари Сен Жmермен дека не сака повеќе да игра за тој клуб по 2022. година, кога …

Повеќе »

ФОРМУЛА 1: Се подготвува спектакуларен трансфер за Луис Хамилтон?

ФЕРАРИ тргнува по најдобриот возач на денешницата, Луис Хамилтон. Тоа го открил Матиа Биното, шефот на екипата на Ферари. Биното порачал дека во италиајнската екипа се пресреќни што можат да го доведат Хамилтон за сезоната 2021. „Луис е неверојатен возач, фантастичен е и фактот дека во 2021. година станува слободен …

Повеќе »