Tag Archives: трамвај

(ВИДЕО) „Па не сме ние будали!“: Познат глумец се степал во трамвај поради маска

Во четвртокот околу 12 часот во трамвај во ЗАГРЕБ поради маска избила тепачка. Имено, многу патници веднаш го препознале актерот Божидар Кошчак (72), познат како Кумпиќ од популарната серија „Смоговци“, а целата случка е снимена на мобилен телефон. „Само што се симнував од трамвајот кога видов господин без маска. Го …

Повеќе »

Ова е фотографија од австрискиот претседател

Австрискиот претседател Ван Дер Белен е некој кому возењето со јавниот превоз не му е туѓо.Таа пракса ја продолжил и во време на пандемијата на ковид-19, за што сведочи и фотографијата која ја објавил минатата недела. „На пат со Wiener Linien (виенски трамвај) во посета на Complexity Science Hub Vienna …

Повеќе »