Tag Archives: тотенхем

(ВИДЕО) Погледнете како Мурињо и фудбалерите на Тотенхем тренираат во време на пандемијата

Фудбалерите на лондонски Тотенхем го започнале заедничкиот процес на затегнување, но нема да ги напуштаат своите домови заради пандемијата на коронавирусот! Тренерот Жозе Мурињо вчера организирал сесија за обука преку Интернет со двајца асистенти. Сите фудбалери на Тотенхем тренеруваа заедно, но и одделно, така што ќе продолжат со оваа практика …

Повеќе »

(ВИДЕО) МУРИЊО ЈА ТРОГНАЛ АНГЛИЈА: Додека короната е се’ поопасна ГОСПОДИН ПОСЕБЕН ставил маска и доставува храна и лекови!

Посебниот во специјална акција… Жозе Мурињо решил да им помогне на старите лица во Лондон и се приклучил на хуманите дела на организацијата „Love your door step” (Сакајте го вашиот сосед). Постарите граѓани во Англија имаат задолжителна изолација од 12. недели и има многу хуманитарци и акции кои се грижат …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО ОБЗЕЛЕ ЕМОЦИИ: Играч на Тотенхем, поради срамни навреди, тргнал на пресметка со навивач!

Екипата на Тотенхем испаднала од ФА Купот со пораз против Норвич, а по мечот на трибините е видена по нешто неверојатна сцена кога играчот на „Петлите“, Ерик Диер, сакал да се пресмета со навивачите. Поточно, Диер сакал да се справи со навивачите“ кој го навредиле неговиот брат за време на …

Повеќе »

(ФОТО) Мурињо го грабнува Ибрахимовиќ од „Милан“

Англиските медиуми пишуваат дека Златан Ибрахимовиќ би можел повторно да работи со Жозе Мурино и дека како слободен играч на зима може да потпише договор со Тотенхем. Швеѓанецот, кој речиси сигурно заминува од Соединетите држави, има понуда од Милан. Тој постојано посочуваше дека, иако има 38. години, тој лесно може …

Повеќе »

(ФОТО) „Специјалниот“ останува во Лондон: Мурињо нов менаџер на Тотенхем!

Конечно се прекинаа сите шпекулации за одењето на Жозе Мурињо во Реал Мадрид… Португалскиот фудбалски стручњак, Жозе Мурињо е назначен за нов главен тренер на Тотенхем, објавено е на официјалната веб-страница на англискиот клуб. Договорот со 56-годишниот Мурињо има важност до крајот на сезоната 2022/23. View this post on Instagram …

Повеќе »

(ФОТО) СКАНДАЛ ВО СПУРСИТЕ: Белгијанецот спиел со сопруга на соиграч!

„Во тимот се одвива вистинска драма, но не сакам ништо да ви кажам за тоа“, рекол летоска Киерин Трипиер по заминувањето од Спурси во Атлетико Мадрид, а англиските медиуми откриле за што овој играч зборувал… Во „Тотенхем“ нема мир ниту ден после катастрофалниот пораз во Лига на шампиони туку пронашле …

Повеќе »