Tag Archives: тотенхем

(ФОТО) СЕ ОБИДЕЛ ДА ГИ СКРИЕ СОЛЗИТЕ – Дебитираше во Лигата на шампионите со победничките голови па се расплакал кога го видел својот татко на трибините

Бразилецот Ричарлисон зад себе има ноќ за паметење во која на најдобар можен начин дебитираше во Лигата на шампионите, а потоа ја покажа својата емотивна страна. Ричарлисон летото се пресели од Евертон во Тотенхем во трансфер вреден 60. милиони евра и тоа му овозможи да дебитира во Лигата на шампионите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Конте: Среќа што не те видов! Тухел: Не се степавме!

Антонио Конте и Томас Тухел, менаџерите на Челзи и Тотенхем, имаа што да си кажат по мечот во Премиер лигата. Челзи и Тотенхем ремизираа 2:2 во дербито од второто коло. Натпреварот го одбележаа дури две пресметки меѓу италијанскиот и германскиот стручњаци, кои за малку не се степале на теренот. Конте, …

Повеќе »

Официјално – 12 великани формираат Супер лига!

Дванаесет големи европски клуба објавија дека создаваат ново натпреварување – Европската Супер лига (ЕСЛ). Клубовите основачи се: Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Јувентус, Ливерпул, Манчестер Јунајтед, Манчестер Сити, Реал Мадрид и Тотенхем. Нема клубови од Германија и Франција меѓу основачите. Буџет од 5 милијарди евра! Врз основа на …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЛИГА КУП – Жестоката кавга на Мурињо и Лампард ја одбележала драмата на Тотенхем и Челзи

Фудбалерите на Тотенхем се пласираа во четвртфиналето на англискиот Лига куп откако синоќа во Лондон го совладаа тимот на Челзи по подобро изведување на пенали. Во регуларниот дел од натпреварот беше 1:1. Челзи влезе подобро во мечот, а откако Лјорис спречи опасен обид на Хадсон-Одои, Вернер погоди за водство на …

Повеќе »

(ФОТО) ИЗМАМА ИЛИ СЛУЧАЈНА ГРЕШКА: Мурињо открил дека голот бил понизок за 5. см

Фудбалерите на Тотенхем успешно ја пребродија пречката наречена Шкендија, во квалификациите за Лигата на Европа. Англискиот тим славеше со резултат 3:1 и покрај обидот за измама на домашниот тим. Менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо забележал и потврдил дека пречката на еден од головите е помала. Имено, пред мечот, заедно со …

Повеќе »

Во Тотенхем задоволни од цената за Беил

Гарет Беил пристигна вчера во Лондон и се состана со челниците на Тотенхем, кои денес треба да ја објават неговата позајмица од Реал. „Сан“ пишува дека Спурс се договориле со Реал за остатокот од огромната плата на Беил, која ќе ја преземат и прилично ефтината отштета од 13. милиони евра …

Повеќе »

(ВИДЕО) Рапер објавил снимка на кое полицијата употребува електрошокер на неговиот татко

Раперот Wretch 32 објавил шокантна снимка од полицијата која користела електричен шокер врз неговиот татко во неговата куќа, поради што тој паднал по скалите. Сепак, Скотланд Јард вели дека внатрешната истрага веќе открила дека полицајците не постапиле погрешно. На почетокот на видеото, полицајците влегуваат во куќата, а една жена се …

Повеќе »

КОРОНА ВИРУСОТ ВО СПОРТОТ – Мурињо го налутил градоначалникот:„Што ако ова го видат децата?“

Фотографиите на Жозе Мурињо и тројца играчи на Тотенхем кои тренираат во парк на оддалеченост помала од пропишаните два емтри се прошириле по интернет. “Јас разбирам дека моите потези не беа во согласност со владиниот протокол, во кој се вели дека треба да бидеме во контакт само со членовите на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како Мурињо и фудбалерите на Тотенхем тренираат во време на пандемијата

Фудбалерите на лондонски Тотенхем го започнале заедничкиот процес на затегнување, но нема да ги напуштаат своите домови заради пандемијата на коронавирусот! Тренерот Жозе Мурињо вчера организирал сесија за обука преку Интернет со двајца асистенти. Сите фудбалери на Тотенхем тренеруваа заедно, но и одделно, така што ќе продолжат со оваа практика …

Повеќе »