Tag Archives: топка

(ВИДЕО) Топка онесвестила главен судија

На натпреварот помеѓу женските екипи на Реал Мадрид и Атлетик Билбао била видена драматична сцена. Главниот судија Сара Фернандес завршила на земја од болка на крајот од мечот откако ја погодила топката. Ја погоди топка испратена од голема далечина од играч на тимот од Баскија. Фернандес веднаш паднала и медицинскиот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ролан Гарос: Ѓоковиќ повторно погоди линиски судија во главата!

Новак Ѓоковиќ со топка повторно го погоди линискиот судија во главата. За среќа, овој пат немаше дилема дали тој имал намера или ги прекршил правилата. Овој пат, сè се случи надвор од играта, но интересно е што овој вид на лоша среќа повторно му се случи на Новак. Сервисот на …

Повеќе »

(ВИДЕО) УЕФА – Деца со потешкотии во развојот ја дизајнирале топката за финале на Суперкупот на Европа

Европската куќа на фудбалот најавува дека изгледот на топката ќе биде откриен пред натпреварот што ќе се игра во Будимпешта Баерн и Севилја ќе се борат за трофејот во Суперкупот на Европа на 24. септември, а натпреварот ќе се игра со специјално дизајнирана топка. Фондацијата на УЕФА ги избра цртежите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВА НЕ СТЕ ГО ВИДЕЛЕ ДОСЕГА! Октопод на песок си игра со топка, како мало дете!

Кој би можел да замисли октопод да си игра на песок и тоа со топка? Но, во природата сите чуда се можни. Ние многу пријатно се изненадивме кога го видовме ова видео преку социјалните мрежи. Толку неверојатно изгледа октоподот додека си игра со топчето, како малечко дете е. Погледнете:

Повеќе »

(ВИДЕО) ПОСЛЕ ОВА ВИДЕО ДЕНОТ СИГУРНО ЌЕ ВИ БИДЕ ПОДОБАР: Погледнете ја разиграната игра на едно куче со топка – како да е жонглер или фудбалер!

Ќе ве воодушеви на прво гледање… Ова куче едноставно воодушевува со своите фудбалски вештини. Негова омилена забава е удирањето на топката со глава, но не само тоа. Тој сака да го прави тоа но и салто во воздух. Ама, пресладок е, едноставно неверојатен…

Повеќе »

(ФОТО) Стево Пендаровски:„Благодарам, уште еднаш што не направивте горди!“

На својот профил на Твитер по повод успехот и средбата со Вардарци се огласи и претседателот на државата, Стево Пендаровски! „Ги пречекавме европските шампиони, нашите спортски херои од @RKVardar! Момци, честитки и благодариме уште еднаш што не’ направите горди! Ќе се заложиме сите, успешната приказна #HCVardar, да продолжи и понатаму …

Повеќе »