Tag Archives: топи маснотии

(РЕЦЕПТ) Народна медицина – Неверојатно моќен пијалок: Направен е од само 2 состојки, ги отстранува токсините и мастите од организмот!

Радикално чистење на телото… Овој пијалок ја подобрува виталната способност на организмот, ја чисти крвта, одлично средство е за исфрлање на вишокот сол и маснотии, го зајакнува имунитетот и ја подобрува работата на срцето. Покрај тоа, го ублажува стресот и хроничниот замор. За подготовка ќе ви требаат само овие две …

Повеќе »

(Рецепт) Рен, мед и лимон за топење килограми

Здрава и помалку зачинета, зготвена мешавина од рен, мед и лимон го забрзува метаболизмот, што доведува до ослободување на маснотии и вишок вода од телото. Ако ја користите оваа мешавина во комбинација со умерена и здрава исхрана, тоа ќе помогне да се „стопат“ вишокот сантиметри во критичните области. Поради својот …

Повеќе »

(ФОТО) НАПИТОК ЗА СЛАБЕЕЊЕ – НАУЧНО ДОКАЖАНО: Мрсните наслаги од стомакот исчезнуваат со конзумирање на овој чај!

Одамна е познато дека чајот има корисен ефект врз човечкото тело. Покрај тоа што ве одржува здрави, некои чаеви помагаат и при слабеење. Но, не сите чаеви делуваат на ист начин. Научниците откриле дека кинескиот чај познат како оолонг помага многу во слабеењето. Всушност, истражувачите од фармацевтскиот универзитет „Шенјанг“ во …

Повеќе »