Tag Archives: тони шелуб

Детективот Монк го победил корона вирусот

„Мина еден месец откако јас и сопругата се заразивме“, изјавил Тони Шелуб, најпознат како детективот Монк. Актерот Тони Шелуб (66) познат по улогата на детективот Едријан Монак открил дека тој и неговата сопруга Брук Адамс (71) биле заразени со коронавирусот. Тој бил гостин на американско шоу преку Интернет, каде рекол: …

Повеќе »