Tag Archives: томас тухел

(ФОТО) „Динамо“ го остави Тухел без работа: Тренерот на „Челзи“ добил отказ

ТОМАС ТУХЕЛ повеќе не е тренер на Челзи, објави лондонскиот клуб ден по поразот од Динамо во Лигата на шампионите (1:0). „Им благодариме на Тухел и на неговиот персонал за сите нивни напори за време на неговиот престој во клубот. Тој ќе остане запишан во историјата на Челзи по освојувањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) Конте: Среќа што не те видов! Тухел: Не се степавме!

Антонио Конте и Томас Тухел, менаџерите на Челзи и Тотенхем, имаа што да си кажат по мечот во Премиер лигата. Челзи и Тотенхем ремизираа 2:2 во дербито од второто коло. Натпреварот го одбележаа дури две пресметки меѓу италијанскиот и германскиот стручњаци, кои за малку не се степале на теренот. Конте, …

Повеќе »

СЕКОЈА ЧЕСТ – Трогателна приказна за Тухел. И дал пари на чистачката да го лекува нејзиниот син и и’ купил куќа

Потресна приказна за Томас Тухел, кој пружил голема помош на жена од Филипините, се појави на ТВИТЕР, а француската РМЦ потврдил дека настаните се вистинити. По пристигнувањето во ПСЖ во 2018 година, германскиот тренер ангажирал чистачка, по потекло од Филипините, за да ја чисти куќата. По некое време, тој и …

Повеќе »

(ФОТО) Чистка во Челси – Тухел прецртал 11. играчи

Менаџерот на Челси, Томас Тухел се уште нема потпишано нов договор со клубот, но тој веќе составил список за трансфери. По освојувањето на Лигата на шампионите, Германецот беше решен да го реновира тимот, а англиските медиуми пренесуваат дека на трансфер-списокот има дури 11. фудбалери. Тухел дојде во Лондон во средината …

Повеќе »

(ФОТО) Тухел веќе разговарал со Абрамович: „Мислам дека имам нов договор!“

Менаџерот на Челзи, Томас Тухел најверојатно ќе добие нов договор со неговиот клуб веќе следната недела. Тухел дојде во клубот на почетокот на оваа година, како замена за Френк Лампард, кратко време откако доби отказ во Пари Сен Жермен. За три или четири месеци, тој целосно го трансформираше Челси и …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) КАКО МИРНИОТ ЧОВЕК ПОЛУДЕ: Томас Тухел каков не сте го виделе!Еве како прослави со фудбалерите во соблекувалната!

Секогаш мирниот и сталожен Томас Тухел на крајот на синоќешното финале во Лига на шампионите против Манчестер Сити почна да „ги губи нервите“ и ги замоли навивачите на Челси да навиваат уште посилно… Тие го послушаа а тој не престана да шета покрај аут линијата… Но, крајот му ја донесе …

Повеќе »

(ВИДЕО +ФОТО) ЛОНДОН ОБОЕН ВО СИНО! Падна Манчестер Сити – Челси е ШАМПИОН!

Фудбалерите на Челси, ја освоија годинешната Лига на шампиони победувајќи го Манчестер Сити со 1:0 Од почетокот на мечот, Челси имаше контрола врз играта. Манчестер Сити започна офанзивно, а Челси брзо воспостави рамнотежа. Another Player to leave to the better London club….You know the rest….#CFC Chelsea pic.twitter.com/sLs2V1nAS8 — Kenneth (@Kenneth43160614) …

Повеќе »

ФИНАЛЕ НА ЛИГА НА ШАМПИОНИТЕ: Пеп ја сака круната на ерата, а Тухел сака реприза на 2012 година!

Дојде и тој ден – се игра финалето во Лигата на шампионите (ТВ Арена спорт 1, 21 часот) Пеп или Тухел? Маунт или Фоден? Хаверц или Де Брујне? Кој ќе ја освои Лигата на шампионите, Челси или Манчестер Сити? Пред нас е англиското финале од најважното европско натпреварување, а може …

Повеќе »