Tag Archives: толкување

Ако ЧЕСТО ги сонувате овие соништа – припаѓате на НАЈПАМЕТНИТЕ ЛУЃЕ! А, дали некогаш сте сонувале дека го УБИВАТЕ ШЕФОТ?

Науката мина долг пат во користењето на технологијата за следење на луѓето во РЕМ сон за да го следи процесот на сонување, но сè уште имаме две главни прашања во врска со сонувањето: зошто сонуваме и што се обидуваат да ни кажат нашите соништа? Со прегледот на Medical Daily на …

Повеќе »

СОНОВНИК – ПСИХОЛОГ ОТКРИВА: „Еве што всушност значат секси соништата за вашиот шеф, сосед или бивш“

Можеби мислите дека сонувањето да излезете со вашиот шеф или некој постар на работа значи дека сакате да бидете во нивната спална соба, но поверојатно е дека навистина сакате да им се придружите во просторијата за состаноци. Психологот Иан Валас, автор на книгата „Декодирај соништата“, вели: „Луѓето се ужасно возбудени …

Повеќе »

СИМНЕТЕ ГИ РОЗЕВИТЕ ОЧИЛА – 3. СУРОВИ ВИСТИНИ ЗА МАЖИТЕ: Жени, да не се лажеме повеќе!

Разберете една едноставна работа, ако сте се допаднале на маж, тогаш тој ќе ви го покаже тоа. И верувајте ни, дури и маж кој е многу срамежлив и затворен по природа, сепак ќе одлучи да разговара со вас и да ве запознае, ако навистина сте се доближиле до неговата душа. …

Повеќе »

ЧАСОВИ НА ВЕШТИЦА: Дали често се будите помеѓу 3. и 5. наутро? Еве што значи тоа!

Дали имате немирен сон? Дали често се будите ноќе? Ако да, во кое време редовно се будите? Дали често се будите во одредено време? Според традиционалната кинеска медицина, секој меридијан се активира на секои неколку часа. Ова се прави со цел да се постигне рамнотежа во нашата енергетска матрица и …

Повеќе »

ПОТСВЕСТ – Грчеви во сон и реакции на телото: Психолозите открија што всушност значи кога сонувате дека ПАЃАТЕ!

Постои научно објаснување зошто сонуваме дека паѓаме. Главно соништата и кошмарите се поврзани со некое повеќе или помалку трауматично искуство во реалниот живот, и поради тоа повторно доживуваме многу работи додека спиеме. Некои се одвиваат јасно пред нашите очи, а други преку симболика, објаснуваат психолозите кои веруваат дека ако се …

Повеќе »

ЗБОРУВАТЕ ВО СОН? Еве што ТОА би можело да значи!

Сигурно барем еднаш сте зборувале во сон. Дали некогаш сте се разбудиле среде ноќ со сопругот, цимерот или детето гласно мрморејќи глупости – или вистински реченици – додека спијат? Големи се шансите кога ќе се разбудат наутро, воопшто да немаат поим дека тоа се случило. Или можеби сте познати по …

Повеќе »

(ФОТО) ДРЕВНИ МИСТИЧНИ ПРИКАЗИ – МИСТЕРИЈА ВО ТАНЗАНИЈА: Луѓето со џиновски глави насликани во пештерите и понатаму ЕНИГМА за научниците!

Во 2018 година, археолозите пронашле неверојатно откритие во резерватот Свага Свага (Swaga Swaga) во Танзанија – 52 насликани засолништа во карпите. Времето ги уништило повеќето слики, а од оние што биле зачувани, една била апсолутна енигма. Локалитетот Амак’хи 4 во дамина е детално насликан со фигуративна уметност. Прикажани се и …

Повеќе »

(ФОТО) ПОГРЕШНО ТОЛКУВАЊЕ – Фотографијата на кинескиот амбасадор како гази по луѓе сите ги згрозила

Додека некои набљудувачи тврдат дека фотографијата го симболизира растечкото влијание на Кина во Кирибати, други тврдат дека оваа пракса е традиционална Фотографијата на кинескиот амбасадор како гази по луѓе сите ги згрозила. Несекојдневен обичај Фотографијата, на која се гледа кинескиот амбасадор во Кирибати како гази по грбот на луѓето што …

Повеќе »

ТОЛКУВАЊЕ – АКО ИМАТЕ 4. ЛИНИИ ВИЕ СТЕ СРЕЌНИ! А, еве што всушност значат линиите на внатрешната страна на зглобот на раката!

Повеќето луѓе имаат две до четири линии на зглобот, а првата линија или нараквица означува период од 23. до 28. години, втората од 46. до 56. години, третата од 69. до 84. година, а четвртата претставува повеќе од 84. години. Прва линија Првата линија е најважна и ако е јасна, …

Повеќе »