Tag Archives: тоалетна школка

Еве зошто е важно секогаш да го спуштате капакот на тоалетната школка кога пуштате вода

Луѓето во просек поминуваат три месеци од својот живот во тоалетот. Сакале или не, одењето во тоалет е голем дел од нашето секојдневие, но една хигиенска грешка е многу честа. Голем број на луѓе не го спуштаат капакот кога пуштаат вода, а „Bright Side“ истражува зошто ова е важно. Истражувањата …

Повеќе »

ЦАКА КОЈА ЌЕ ВИ ГО ОЛЕСНИ ЖИВОТОТ – ВО ВЦ ШКОЛКА СТАВИЛА ЧЕН ЛУК И ОСТАВИЛА ДА ПРЕНОЌИ: Наутро само пуштила вода, а резултатот ја ФАСЦИНИРАЛ!

Тоалетот и тоалетната школка се легло на бактерии и зарази и мора редовно да се одржуваат и да се дезинфицираат за да се зачува здравјето. Некои домаќинки имаат дури и некои неверојатни решенија. Имено, тие ставаат лук во школката, да јпреноќи, а наутро само пуштаат вода. Лукот содржи алицин, што …

Повеќе »

Пробајте го овој трик и тоалетот секогаш убаво ќе ви мириса!

Една мајка од Австралија, во група на Фејсбук, споделила едноставен трик, а тоа направило бура на Интернет. Таа открила дека за миризливата бања е доволно да имате мало пластично шише со вода. Во шишето покрај вода истурете една мерка омекнувач на алиштата. На капачето на шишето направете дупки, а шишето …

Повеќе »

(ФОТО) ПОСТОЈАНО НИ Е В РАКА А НЕМАМЕ ПОИМ КОЛКУ Е ВАЛКАН: Предметот што го користиме секој ден е легло на бактерии!

Новата студија покажува дека далечинскиот управувач е веројатно 20 пати повалкан од тоалетот. Во студијата, на присуство на бактерии во домаќинството биле тестирани разни предмети, вклучувајќи далечински управувач, канта за ѓубре, теписи и тоалетката школка. Анализата потврдила дека далечинскиот управувач е далеку највалкан. Бројот на бактерии и мувла достигнал неверојатни …

Повеќе »

(ВИДЕО) Веднаш ќе пробате: Истурила Кока кола во тоалетна школка а резултатот ќе ве воодушеви!

Се чини дека ова видео на многу домаќинки ќе им го олесни животот… На пазарот има многу средства за чистење, но за ова веројатно не сте знаеле – до сега. Една жена долучила да земе шише кола и да ја истури во школката, а она што се случило на крај …

Повеќе »