Tag Archives: тоалети

(ВИДЕО+ФОТО) Непослушната јакна на Пријанка Чопра е најсилниот детал од БАФТА наградите

Пријанка Чопра успеа да ги засени своите колешки во брендирани фустани, најмногу благодарение на „непослушната“ јакна.   View this post on Instagram   A post shared by Priyanka Chopra Jonas (@priyankachopra) Церемонијата на доделувањето на наградите БАФТА помина оваа година без гужви и публика, но црвениот тепих мораше да биде …

Повеќе »

(ФОТО) ТОА ГО МОЖАТ САМО КИНЕЗИТЕ: За 5. ден завршена болница со 1.500 соби

Властите во кинескиот град Нангонг за само пет дена ја завршија изградбата на болница со 1.500 соби, откако се појави нов кластер на луѓе заразени со вирусот корона, пренесува „Раша тудеј“. Овој голем изолационен центар е изграден врз темелите на фабрика надвор од градот во североисточната провинција Хебеи. Други 5.000 …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Фотографија на кујна станала предмет на исмејување: Веднаш ќе видите зошто!

НЕКОИ дизајнерски решенија е тешко да се објаснат. BuzzFeed составил компилација од најлошите дизајни од subreddit/crappydesign и фотографиите предизвикаа илјадници реакции, а за многу од нив луѓето не можеа да поверуваат дека се вистински. Еве зошто. 1. This shower has blinds instead of curtains from r/CrappyDesign 2. My friend’s under-the-stairs …

Повеќе »

(ФОТО) Лута борба на деколтеата на доделувањето на Еми наградите: Анистон повторно одржала лекција!

ТВ сериите „Наследство“, „Шитс Крик“ и „Супервизори“ се најголемите добитници на овогодинешните награди „Еми“, што се одржа преку Интернет, поради пандемијата на коронавирусот. Покрај актерските достигнувања, втората најважна работа беа тоалетите на учесниците. Домаќин на церемонијата во празниот „Стејплс центар“ во Лос Ангелес беше комичарот Џими Кимел, кому му се …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Дали би престојувале во овој хотел? Златни шолји, тоалет и базен, а ноќта чини 13.000 денари!

Сте виделе златна маска, знаете за златниот кралски престол, сте слушнале за златниот фустан, но сигурно не сте спиеле во златен хотел! Можеби не е вистинското време, но во Виетнам веруваат дека туризмот ќе закрепне. Пред неколку дена во Ханој бил отворен Златен хотел. „Dolce Hanoi Golden Lake”“ има пет …

Повеќе »

(ФОТО) Суми од кои боли глава: 10. најскапи фустани во историјата на доделувањето на Оскарите

Пред нас е оскаровскиот викенд и е вистинско време да се потсетиме на впечатливите изданија од досегашните доделувања на престижните филмски награди. Најгламурозниот црвен тепих во годината никогаш не разочарува па не се сомневаме дека и оваа година по тоа прашање ќе биде нешто поинаку, а додека со нетрпение ја …

Повеќе »

(ФОТО) КОЈ ГИ ЧИСТИ ТОАЛЕТИТЕ ВО ВИЕНА: Доволно е да ги прочитате ИМИЊАТА од овој список и СЕ’ ЌЕ ВИ БИДЕ ЈАСНО!

Во секоја голема компанија од внатрешноста на вратата на тоалетот е залепено парче хартија што можеби сте го забележале, а можеби и не. На неа се запишуваат чистачката кога ќе го исчисти тоалетот. Еден твитерџија објавил фотографија од таков труд, направена во Виена. Имињата кажуваат се’“, напишал тој. Во овој …

Повеќе »