Tag Archives: тип на маж

Во овој месец се раѓаат најголемите заводници – што открива месецот на раѓање за мажот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите тврдат дека месецот на раѓање кажува многу за карактерот на мажот и неговите навики. Маж роден во јануари: Мажите родени во јануари имаат неверојатно силна волја. Тие се …

Повеќе »

Откриваме зошто „да сакаше ќе ти се јавеше“ не е секогаш добар совет

Следниот пат кога ќе сакате некому да му го дадете овој совет, размислете уште еднаш Колку пати сте побарале совет од вашата пријателка што да правите ако момчето што ви се допаѓа не преземе иницијатива и не се јавува, а таа ви кажала: ако му е гајле, ќе направи нешто …

Повеќе »