Tag Archives: тим на годината

УЕФА објавила 50. кандидати за екипа на годината: Изборот се одржува 19. пат по ред

Половина од номинираните играат во Англија. Најмногу ги има од европскиот првак Ливерпул. На списокот нема Италијанци…Најстар е Роналдо а најмладиот де Лит УЕФА објавила список од 50. фудбалери, кандидати за екипа на годината. Има 21. репрезентација и 14. клубови… Најдобрите ги избираат навивачите кои можат да гласаат на официјалната …

Повеќе »