Tag Archives: тик ток

(ВИДЕО) Мажот ја измамувал со сосетката а потоа му подготвила брутална освета!

Откако дознала дека сопругот ја изневерува, таа решила да му се одмазди Андреа Овен, се соочила со најголемиот кошмар за секоја жена, а тоа е дека нејзиниот сопруг ја изневерува со првата сосетка која останала бремена. Оваа измама се случила пред 15. години, а таа решила да не седи со …

Повеќе »

(ВИДЕО) Запознајте го дедото кој станал ѕвезда на ТикТок: Почнало случајно а потоа многу му се допаднало…

Џо Елингтон, 87-годишниот дедо, се здобил со десетици илјади обожаватели преку социјалната мрежа Тик Ток, иако најбројни корисници на оваа апликација се тинејџери. Тој не бил свесен за растечката слава. Сè започнало вака … Дедо Елингтон не морал да оди на шопинг бидејќи тој живее со својата ќерка и нејзиното …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕОБИЧЕН МЕТОД: Мајка му дозволува на синот да гледа телевизија само ако при тоа оди на лента за трачање!

Се чини дека битката меѓу родителите и децата за гледање телевизија изгледа бесконечна. Понекогаш е невозможно да се отстранат децата од каучот, така што тие се’ повеќе и повеќе седат, но една мајка нашла решение. Таа на „ТикТок“ објавила видео во кое нејзиниот 11-годишен син оди по лентата за трчање …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – ЖЕНА НАПАДНАТА ОД ЧУДНО СУШТЕСТВО А ТОА ГО ВИДЕЛЕ ПОВЕЌЕ ОД 50.000.000 ЛУЃЕ! Нејзината реакција е хит, сите врескаат од СМЕЕЊЕ!

Една Австралијка ги снимила својата мајка и агресивен опосум во многу невообичаена ситуација. Имено, на видеото што претходно го виделе 51.500.000 луѓе на ТикТок, може да се види жена во фустан на кој скока опосум, буквално како на цртан филм. Опосумот се закачил за фустанот и не се пуштал. Жената …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж снимил чудно животно а луѓето не можат да откријат ШТО Е!

ВИДЕОТО на чудното животно станало вирално. Луѓето со денови се обидувале да откријат кое животно е снимено на улиците на Њујорк од страна на „ТикТокер“. Тој објавил видео од црно животно чие тело е покриено со крзно, а опашката не е. Исто така, тој изгледа како да има три очи …

Повеќе »

Има ли крај на опасните предизвици на ТИК ТОК? Момче (12) паднало во кома, откако сакал да се задуши со врвка за чевли

ПРЕДИЗВИЦИТЕ на социјалната мрежа Тик Ток стануваат сè побрутални. Според информациите, момче (12) од Колорадо наводно паднало во кома поради учество во „предизвик за гушење“ со врвка за чевли, што го гуши додека не ја изгуби свеста Џошуа Халесиус, кого неговиот брат близнак го нашол во несвест на подот од …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мајка нарекле генијалка бидејќи на децата во исто време им го сервира главниот оброк и десерт!

Мајката и нутриционистка Емили Дингман објаснила зошто на децата секогаш им сервира десерт со главниот оброк, а родителите велат дека идејата е генијална. На видеото објавено на „ТикТок“, Емили ја објаснила својата филозофија дека всушност се обидува да ги научи децата да не ги поврзуваат слатките со посластица, односно награди. …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО: После 32. години сопственикот на изгубената ВХС касета доживеал изненадување на ТикТоК!

По 32 години, изгубената видео снимка го нашла својот сопственик Јоно Маркус бил изненаден кога после 32. години го контактирале непознати лица, за да му ја вратат снимката од семејното патување, која се изгубила кога тој имал 23. години. Тој сметал дека снимката, направена во 1989. година за време на …

Повеќе »

(ВИДЕО) И се осветила на љубовницата на бившиот дечко: Тик-токерката направила нешто што сите ги воодушевило!

Се одмаздила на оригинален начин Секоја врска со измами е многу болна и тешка, а една девојка открила како надминала една таква ситуација, освестувајќи и се на љубовницата на своето поранешно момче. Она што го сторила е потполно неверојатно и уникатно. Џејд Пурвис на својот Тик Ток открила дека таа …

Повеќе »