Tag Archives: тикток

(ВИДЕО) Реакцијата на таткото кога го дознал полот на бебето што сите ГО ОСУДИЛЕ: Сопругата сепак го оправдала неговиот потег!

Многумина сметаат дека неговата реакција била неприфатлива Откривањето на полот на бебето стана популарно ширум светот, особено снимањето на реакцијата на идните татковци. Една од тие снимки, која стана хит на социјалната мрежа TikTok, е прегледана 27 милиони пати. Идните родители ги собрале семејството и пријателите на бејзбол теренот, каде …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најдрастична трансформација досега: Ослабела 30 килограми, луѓето не веруваат дека тоа е истата личност

Лив Ралф (25) стана вирална на TikTok откако ја сподели нејзината неверојатна трансформација и – многумина одбиваат да веруваат дека тоа е истата личност. Лив добила голем број следбеници на оваа мрежа благодарение на нејзините искрени објави за животот. Рекла дека за време на училиште многу ја малтретирале поради изгледот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пар ја снимал свршувачката покрај водопад, моментот го уништила туристка

Свршувачката е посебен момент во животот за секој пар. Еден маж клекнал на колена пред својата избраничка пред водопад во Рејкјавик. @jordanemcgowan Honestly i find it funny 😂 no harm done its a laugh to watch. #iceland #travel #traveltiktok #proposal #fiance #proposalvideo #proposalgoals #proposalgonewrong ♬ Cool Kids (our sped up …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебе родено со заби, лекарите во неверување

Мајка од Канзас Сити во Соединетите Држави на нејзиниот профил на Тик Ток сподели видео од нејзиното преслатко бебе како спие. Ништо необично и вредно за спомнување, додека на видеото не се види како новороденото бебе зева и го открива редот бели заби со кои е родено, што е многу …

Повеќе »

(ВИДЕО) Трогателната реакција на објавата за бременост на парот стана вирална

ГРУПА пријатели се собрале пред новогодишна елка за да направат забавна празнична фотографија. Фотографот одбројува: „3, 2…“ но наместо 1 вели: „Тија е бремена!“ Видеото се одзумира во забавена снимка за да ги прикаже изразите на радост, возбуда и шок на лицата на толпата. Џордан и Тија Ли велат дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ИЗМАМА ВНЕЛЕ ДЕТЕ ВО ДИЗНИЛЕНД ЗА ДА НЕ ПЛАЌАТ БИЛЕТ: Видеото ги освои мрежите! Родителите ги РАСПНУВААТ во коментарите! ОВА Е СРАМОТА!

На социјалната мрежа TikTok се појави видео со околу 12 милиони прегледи, кое ги налутило корисниците. Видеото прикажува необичен настан од Дизниленд. Видеото е објавено на профилот под корисничкото име @myfrienditsmebarbie. На видеото се гледа како родителите откако донеле дете кое изгледа како да има пет години во забавниот парк, …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЧЕКА ТРОЈКИ и сега покажала како изгледа НЕЈЗИНИОТ СТОМАК: Ме „болат“ колковите и бутините само што го гледам ова!

Доколку не сте имале често можност да видите трудници како носат тројки, видеото подолу ќе ве изненади. Ниту докторот не можел да остане рамнодушен, па проговорил во коментарите под видеото. Сите коментираат само за една работа – нејзиниот голем стомак. Не е тајна дека бременоста може драстично да го промени …

Повеќе »

(ВИДЕО) ДОБИЛА ЦРНО ВИНО ЗА СЛАВАТА И САКАЛА ДА ГО НАПИЕ: ЗАБЕЛЕЖАЛА НЕШТО ЧУДНО ВО ШИШЕТО, А КОГА ВИДЕЛА ШТО Е СЕ ШОКИРАЛА!

Виното е претежно составен дел од подарокот за слава кај Србите. Сепак, една корисничк на TikTok добила шише црвено вино во кое немало вино, туку – варени домати. – Го знаете тоа чувство кога ги отворате подароците што сте ги добиле за слава? Секој обично ти носи вино, а потоа …

Повеќе »

Ова се најгледаните клипови на TikTok за 2022 година

Оваа недела, TikTok го објави својот преглед за 2022 година, составен од видеата и трендовите кои најмногу се истакнаа Како што стана популарен за време на првиот бран на корона во 2020 година и останувањето дома, TikTok ги презеде нашите животи со својата чудна, смешна и понекогаш морничава содржина. Со …

Повеќе »