Tag Archives: тикток

(ВИДЕО) Девојка за минута ја исправила косата користејќи предмет кој сите го имаме!

Жената станала хит на социјалните мрежи откако споделила бизарен трик за исправување на косата. Кога станува збор за стилизирање на косата, постојат голем број на алатки и трикови што можеме да ги искористиме – од пегла за коса, разни стапчиња, сè до лента за фустани. Но, една жена станала вистински …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТРИК како најлесно да ИСЧИСТИТЕ РАДИЈАТОР и тоа да изгледа како нов!

Да се ​​дојде до прашината што се собира под решетката е секогаш непријатно, но за среќа, еден корисник на „ТикТок“ објавил детално видео во кое објаснил како лесно да ги отстраните решетките и да исчистите сè. Корисник на TikTok, познат по споделувањето совети и трикови за чистење, открил дека горниот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛЕН ТРИК ЗА ЧИСТЕЊЕ ПОД: Ова е начин да се СОБЕРЕ се без ОСТАТОЦИ!

Една корисничка на „ТикТок“ открила како да ја избрише преостанатата прашина од подот на видеото кое е прегледано над 22.000.000 пати. За трикот, таа користела парче кујнска хартија и малку вода. Кога го метете подот, најтешкиот дел за вас е сигурно да се избрише целото ѓубре и нечистотија. Колку пати …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ: Маж дознал дека синот му е всушност ЧИЧКО бидејќи девојка му имала афера со ДЕДО МУ!

МАЖ споделил видео на ТикТок во кое се открива шокантната вистина за неговото семејство. Корисник по име @ stacks1400 открил дека неговата девојка, исто така мајка на неговите деца, имала афера со неговиот дедо додека сите живееле заедно во исто домаќинство. „Открив дека мојот син е навистина мој чичко. Дедо …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полничок мопс заглавил во врата за миленици – снимката е урнебесна!

Симпатична женка мопс по име Суши станала sвезда на Интернет поради нејзината мала несреќа. Имено, сопствениците морале да се грижат за своето друго куче, а за да не ја вознемируваат Суши, ја заклучиле во посебна просторија со врата за миленичиња инсталирана од претходниот сопственик на куќата. Вратата е наменета за …

Повеќе »

(ВИДЕО) ЖЕНА БЕЗ СПЕЦИЈАЛНА ПРИЧИНА НАПРАВИЛА ДНК ТЕСТ: Ја дознала ВИСТИНАТА што ја шокирала и за која не била подготвена!

Една жена на „ТикТок“ во видео запис рекла дека објавила дека купила ДНК-тест сосема случајно и дошла до шокантното откритие дека човекот што ја одгледал и кого го викала тато не и бил биолошки татко. „Пред неколку години, направив ДНК-тест без посебна причина. Неодамна добив повик од една девојка која …

Повеќе »

(ВИДЕО) Го снимила кученцето како се обидува да каже нешто: „Мислам дека рече…“

Тиктокерката Џеси снимила преслатко кутре што неодамна го посвоила како се обидува да каже нешто, и во еден момент помислила дека тој ја нарекол мајко. „Дали само го слушнав тоа или зборуваше мама?“, ги прашала своите придружници и тие се согласиле да го слушнат истото. @jessyy.jjMy angel #fyp #puppy #foryou …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мачка научила да вози скејтборд: Луѓето се воодушевени!

СОПСТВЕНИЦИТЕ на бел мачор по име Јети оставија скејтборд на подот. Мачката одеднаш скокна на скејтбордот и излетала од собата. Тој ги изненадила сопствениците со својот потег. „Дали тој самиот го стори тоа сега? – зачудено прашал сопственикот. @valleyhimalayansyeti is learning to skateboard before me😂🤦‍♀️ #catsoftiktok #fyp #skateboarding #viral #foryou …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко полудел откако сопругата нивната ќерка ја заменила со друго дете – Снимката е хит!

Новопечен татко доживеал напад на паника откако неговата сопруга ја заменила нивната мала ќерка со друго дете. Инфлуенсерката Кет Стиклер сакала да го тестира сопругот Мајк, за да види дали ќе сфати дека неговата ќерка не е до него. На почетокот на видеото што го објавила на ТикТок, во количка …

Повеќе »